بازدید وزیر ارشاد از فروشگاه مرکزی شهرکتاب
 علی جنتی پس از کسب رأی اعتماد از مجلس به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بازدیدهای فرهنگی خود را شروع کرده است.

به گزارش شهرکتاب اینترنتی و به نقل از ایسنا، جنتی در یکی از اولین ملاقات‌هایش به فروشگاه مرکزی شهر کتاب رفته و ساعتی را به بازدید از بخش‌های مختلف فروشگاه و دیدار و گفت‌وگو با مهدی فیروزان - مدیرعامل مؤسسه شهر کتاب - پرداخته است.

جنتی در این دیدار، درباره مسائلی چون وضعیت نشر و فروش کتاب، حقوق مؤلفان و نیز نحوه تعامل‌های بین‌المللی در عرصه‌های نشر، تألیف و ترجمه، گفت‌وگو کرده و شرایط کنونی ناشران، نویسندگان و کتاب‌فروشان و خواسته‌ها و موانع پیش روی آن‌ها را بررسی کرده است.

در زمانی که وزیر ارشاد در فروشگاه مرکزی به سر می‌برد، بعضی از مردم به لزوم تغییر در سیاست‌های فرهنگی اشاره می‌کردند و برخی نیز خواسته‌های خود را مبنی بر ایجاد تحولات بنیادین در سیاست‌های این وزارتخانه با او در میان می‌گذاشتند. حاضرانی هم که از اهل کتاب و مطبوعات بودند، از فرصت استفاده کردند و با او هم‌صحبت شدند تا شاید نام مدیران و معاونان جدید وزارت ارشاد را از زبان وی بشنوند. علی جنتی هم با پاسخ‌هایی کوتاه و درحالی که نامی از کسی به میان نمی‌آورد، از انجام تغییرات در وزارتخانه طی روزهای آتی خبر داد. اهل فرهنگ از او درخواست داشتند تا تحولاتی ساختاری و اصولی در وزارت ارشاد ایجاد شود، نه تغییراتی صوری و مقطعی.

او در جواب خبرنگاری که همراه با خانواده‌اش به فروشگاه مرکزی آمده بود، گفت: حتما در انتخاب مدیران بخصوص در حوزه فرهنگ و کتاب از کسی استفاده می‌کنیم که نسبت به این حوزه شناخت داشته باشد و بتواند به مسائلی از جمله ممیزی کتاب نگاه دیگری داشته باشد.

علی جنتی پنج‌شنبه هفته گذشته از مجلس شورای اسلامی رأی اعتماد گرفت و از روز شنبه ۲۶ مرداد با حضور در دفتر کار خود در ساختمان میدان بهارستان، سکان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در دست گرفت. اهل فرهنگ امیدوارند علی جنتی هرچه زودتر به دغدغه‌های چندساله آن‌ها جامه عمل بپوشاند و نقطه‌نظرهای اعلام‌شده خود را به عمل درآورد. 
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :