انتشار کتاب تازه ای از دکتر شفیعی کدکنی

به گزارش شهرکتاب اینترنتی و به نقل ازایسنا، کتاب «زبان شعر در نثر صوفیه» تازه‌ترین اثر محمدرضا شفیعی کدکنی از سوی نشر سخن به چاپ رسیده است.

نویسنده در مقدمه‌ی اثرش می‌نویسد: هر کس با تاریخ عرفان و مطالعات عرفانی آشنایی داشته باشد، می‌داند که این نوع نگاه به عرفان اسلامی، احتمالا بی‌سابقه است، ولی از بس که در طول این سی چهل سال این حرف‌ها را در کلاس‌های درس و بعضی مقالاتم تکرار کرده‌ام و دانشجویان من آن‌ها را در کتاب‌ها و مقالات‌شان نقل کرده‌اند، بعضی از خوانندگان ممکن است تصور کنند که این حرف‌ها از روزگار قشیری و هجویری وجود داشته است. از میان هزار خواننده، اگر یک تن به این نکته وقوف داشته باشد، برای من بسنده است.

«رستاخیز کلمات؛‌ درس گفتارهایی درباره‌ی نظریه‌ی ادبی صورت‌گرایان روس»،‌ «حالات و مقامات م. امید» و «با چراغ و آینه» آخرین کتاب‌های شفیعی کدکنی هستند.

محمدرضا شفیعی ‌کدکنی در حوزه‌ی شعر، تحقیق و نقد ادبی، سبک‏‌شناسی شعر فارسی و عرفان ایرانی آثار بسیاری منتشر کرده است، که از آن جمله‌اند: «قلندریه در تاریخ»، «موسیقی شعر»، «این کیمیای هستی»، «ادوار شعر فارسی»، «شعر معاصر عرب»، «منطق‌الطیر» و دفترهای شعر «از بودن و سرودن»، «هزاره‌ی دوم آهوی کوهی» و «آیینه‌ای برای صداها».

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :