انتشار مجموعه داستان «گرامافون» نوشته مژده الفت
مجموعه داستان «گرامافون» نوشته مژده الفت منتشر شد.

به گزارش شهرکتاب اینترنتی و به نقل از ایبنا، این کتاب که درونمایه اصلی داستان‌هایش، نبود درک متقابل و شکل ارتباط انسان‌هاست، نخستین کتاب الفت در حوزه ادبیات داستانی است.

این مجموعه، شامل 13 داستان به نام‌های «عبور موقت»، «روزی که ماهی شدم»، «قبض برق و نان بربری»، «اسپایدرمن»، «سقوط»، «صدای کندلوس»، «شیشه‌ها باسوادند!»، «گرامافون»، «سبزی پلو با اره ماهی»، «مادربزرگ، دخترم فقط یه نفره!»، «کاش بترکه!»، «دعا» و «منگنه» است.

در بخشی از داستان «صدای کندلوس» از این کتاب آمده است: «صدای حرکت گیره‌های پرده در ریل، یعنی، مادرم اول پرده را می‌کشد و بعد چراغ را روشن می‌کند. بعد هم سراغ پتویی که روی سرم کشیده‌ام می‌آید و همه‌ی این‌ها یعنی خیال دارد باز حرف‌های همه‌ی سه‌شنبه‌ها را تکرار کند. از خسته کردنم خسته نمی‌شود. مثل حاجت‌مندی که به امامزاده‌ای دخیل بسته و منتظر معجزه است، مدام به من چسبیده و با کلمات امید، فردا، صبر، زمان، آرامش و هم خانواده‌هاشان، جمله‌سازی می‌کند.»

در بخشی از پشت جلد کتاب آمده است: «فراگیری زبان ترکی استانبولی، ترجمه‌ی داستان‌هایی از نویسندگان ترک زبان و لذت هم‌نشینی دایم با کلمات، انگیزه‌ای شد که مژده الفت قلم و دوات خوشنویسی، ساز و سایه دلخوشی‌هایش را کنار بگذارد و بپردازد به بزرگترین و جدی‌ترین دغدغه‌ی زندگی‌اش، یعنی ادبیات داستانی.»

مجموعه داستان «گرامافون» در 92 صفحه، با شمارگان هزار و 500 نسخه، به قیمت چهار هزار و 500 تومان و از سوی انتشارات همشهری روانه بازار کتاب شده است. 
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :