انتشار مجدد «کارنامه سپنج» از محمود دولت آبادی

«کارنامه‌ی سپنج» محمود دولت‌آبادی پس از 9 سال تجدید چاپ می‌شود.

به گزارش شهرکتاب اینترنتی و به نقل از ایسنا، مجموعه‌ی «کارنامه‌ی سپنج» دولت‌آبادی شامل 10 داستان بلند و رمان، تا ماه آینده از سوی انتشارات نگاه تجدید چاپ می‌شود.

10 کتابی که قرار است ماه آینده و پس از 9 سال وارد بازار کتاب شوند، عبارت‌اند از: سفر، دیدار بلوچ، باشبیرو، گاواره‌بان، گلدسته و سایه‌ها، از خم چمبر، بیابانی و هجرت، عقیل عقیل، آوسنه بابا سبحان، ادبار و آینه.

دولت‌آبادی این داستان‌ها را در فاصله سال‌های 1341 تا 1353 نوشته است. درواقع این مجموعه دربرگیرنده‌ی آثاری است که دوره‌ی اولیه‌ی فعالیت‌ ادبی این نویسنده و سپس رشد و تکوین آثار او را تا سال 1353 شامل می‌شود.

در معرفی این داستان‌ها عنوان شده است: این داستان‌های از نظر استحکام روایی، موضوع و شخصیت‌پردازی و نیز سبک و زبان، دارای تنوع هستند و با نظرهای متفاوتی در زمان انتشار و پس از آن مواجه شدند.

این 10 کتاب که در سال‌های گذشته توسط ناشران مختلف به چاپ رسیده، سال 83 از سوی انتشارات نگاه وارد بازار کتاب شد، ولی پس از آن تا امروز مجالی برای عرضه نیافت. ناشر تا ماه آینده این مجموعه را با طراحی جلد و صفحه‌بندی جدید و در شمارگان 3000 نسخه منتشر خواهد کرد. کوتاه‌ترین داستان این مجموعه، «عقیل عقیل» در 63 صفحه و بلندترین آن‌ها «سفر» در 142 صفحه منتشر می‌شود.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :