انتشار «سال‌های سرگردانی»؛ نخستین نمایشنامه الکسی اربوزُف در ایران
نمایشنامه «سال‌های سرگردانی» نوشته الکسی اربوزُف انتشار یافت. این اولین نمایشنامه نویسنده روس است که در ایران چاپ می‌شود.

به گزارش شهرکتاب اینترنتی و به نقل از مهر، نمایشنامه «سال‌های سرگردانی» نوشته الکسی اربوزُف، نویسنده روسی، درامی است در دو قسمت و هشت نیم‌پرده که از سوی مژگان صمدی به فارسی ترجمه شده و نشر گلمهر آن را روانه بازار کتاب کرده است.

زمان وقوع اتفاقات این نمایشنامه، سال 1937 تا 1945 و درونمایه آن نگاهی به سرنوشت زنان در جنگ‌‌هاست. نمایشنامه «سال‌های سرگردانی» اولین نمایشنامه از این نویسنده روس است که در ایران منتشر می‌شود.

این نمایشنامه 18 شخصیت دارد؛ الگا، ودرنیکف الکساندر نیکولایویچ، لاوروخین میخاییل ایوانویچ، پاولیک توچکف، آرخیپف نیکیتا الکسیویچ، لوسیا ودرنیکوا و الک دارونین، نام نقش‌های مهم آن هستند.

عشق و جنگ دو مضمون اصلی نمایشنامه «سال‌های سرگردانی» است، اما نویسنده در لایه‌های زیرین نمایشنامه قصد دارد سرنوشت زنان را در جنگ‌‌ها مطرح کند. دختر جوانی به نام الگا سال‌ها به عنوان پزشک در جبهه جنگ به سر برده است. او در یک حادثه مجبور می‌شود میان عشق و احساس مسئولیت، دومی را انتخاب کند.

آل‍ک‍س‍ی‌ ن‍ی‍ک‍الای‍وی‍چ‌ ارب‍وزف‌، این نمایشنامه را مابین سال‌های 1950 تا 1954 نوشته و در سال 1980 آن را ویرایش کرده است.

نمایشنامه 134 صفحه‌ای «سال‌های سرگردانی» نوشته الکسی اربوزف و ترجمه مژگان صمدی در شمارگان 500 نسخه و بهای 5500 تومان از سوی انتشارات گلمهر روانه کتابفروشی‌ها شده است.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :