انتشار  رمان «خورشید خانواده‌ی اسکورتا» نوشته‌ی لوران گوده با ترجمه‌ی شهدی
رمان برگزیده‌ی جایزه‌ی گنکور با ترجمه‌ی پرویز شهدی منتشر شد.

به گزارش شهرکتاب اینترنتی و به نقل از ایسنا، رمان «خورشید خانواده‌ی اسکورتا» نوشته‌ی لوران گوده با ترجمه‌ی شهدی از سوی نشر کتاب پارسه به چاپ رسیده است.

در پیش‌گفتار مترجم درباره‌ی این نویسنده و اثرش آمده است: «سبک گوده روان و قلمش شیرین و چیره‌دست است. جمله‌ها را ساده و کوتاه انتخاب می‌کند؛ خواننده را با جمله‌های بلند و پیچیده به سرگیجه نمی‌اندازد و نفوذ کلامش از خلال جمله‌های ساده و واژه‌های مناسب چنان است که خواننده بی‌اختیار آن‌چه را او خواسته بیان کند، با همه‌ی وجودش می‌گوید، آدم سوزش آن را روی پوستش حس می‌کند، و نیز خون‌ گرم و جوشان مردمان آن سرزمین را در رگ‌هایش. مردمانی ساده، رک و راست و بی‌شائبه که مثل زمین‌هاشان در عین بی‌حاصلی، و آب‌ و هواشان در عین داغی و سوزندگی، مهمان‌نواز و گشاده‌رویند. گوده در کتابی کوتاه سرگذشت جند نسل از دودمانی را تعریف می‌کند که بس مصیب‌ها دیده و رنج‌ها کشیدند، در عین شرارت و تندخویی، شرافتمند، زحمت‌کش و یار و یاور هم بودند. گوده می‌توانست تاریخچه‌ی زندگی این خانواده را در چندین جلد بنویسد، اما او شیفته‌ی ایجاز است. به بیان آن‌چه مهم و ضروری است، بسنده می‌کند و از ذکر جزییات می‌پرهیزد.»

کتاب «خورشید خانواده ی اسکورتا» در 261 صفحه با شمارگان 1100 نسخه و قیمت 9800 تومان منتشر شده است. شما می توانید این کتاب را به صورت انلاین از فروشگاه اینترنتی شهرکتاب سفارش دهید.

لوران گوده متولد سال 1972 کتاب‌های «فریادها»، «مرگ ‌شاه سونگور»، «الدورادو» و ... را منتشر کرده است.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :