انتشار داستان «بعد دیگری نمی‌توان خوابید» و رمان «آب، آسمان»  از نشر چشمه
دو اثر داستانی از ناتاشا امیری و آذردخت بهرامی از سوی نشر چشمه منتشر شد.

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از ایبنا، مجموعه داستان «بعد دیگری نمی‌توان خوابید»،‌ نوشته ناتاشا امیری دربرگیرنده یازده داستان است که «پندارهای یک دکتر منزوی»، «مرگ آباد»، «ارتفاع»‌ و «اولین و آخرین بار» عنوان برخی از آن‌ها هستند. 6 داستان از این مجموعه با زاویه دیده اول شخص، چهار داستان با زاویه دید سوم‌شخص و یک داستان با زاویه دید اول شخص جمع (ما) روایت شده است. 

در بخشی از داستان «مرگ‌آباد» این مجموعه می‌خوانیم: «نمی‌فهمیدیم چرا باید این‌ همه درد بکشیم، هم به خاطر تمام اتفاقات عمر و هم بعد از کشیدن سیم خاردار. بعضی از ما به آستانه‌ی جنون‌آمیز خودکشی رسیدیم- مثل خیلی‌ها که جواب «ارزشش را دارد؟» برای‌شان منفی بود- و بعضی‌ها سال‌ها انتظار پستچی را کشیدیم که نمی‌آمد تا نامه‌ای را که از فشار تنهایی برای خود نوشته و به اسم و آدرس خود در کامیون آذوقه انداخته بودیم،‌ برگرداند.»

انتشارات چشمه مجموعه داستان «بعد دیگری نمی‌توان خوابید» را با شمارگان یک‌هزار نسخه و بهای 14 هزار تومان منتشر کرده است. 

رمان «آب، آسمان» نوشته آذردخت بهرامی هم دیگر تالیف داستانی به چاپ رسیده شامل پنج فصل خاک، چوب، آتش، آب و فلز است که از زبان زاویه روایت من‌راوی نوشته شده است. 

در بخشی از این رمان می‌خوانیم: «تیرهای چراغ برق سرتاسر کوچه اما زوج بودند، دقیق هجده‌تا. سه بار شمردم. دلم می‌خواهد به جای آنکه سرم را پایین بیندازم، یک‌راست بروم به سویش و مستقیم تو چشمانش نگاه و کنم و بگویم جناب خوش‌تیپ، برای شما نایستاده‌ام؛ اما از رو که نمی‌روند، جوابی می‌دهند که تا ‌آخر عمرت می‌سوزی. مردک تو تاکسی گفته بود:«به خودت شک داری؟» همیشه هم انکار می‌کند وقتی مچ‌شان را می‌گیری.»

رمان «آب، آسمان» با شمارگان یک‌هزار نسخه و بهای 16 هزار تومان از سوی نشر چشمه منتشر شده است. 
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :