انتشار ترجمه ی فارسی رمان «لورا»

شراره معصومی از انتشار رمان «لورا» به فارسی و ترجمه‌ی چند کتاب دیگر خبر داد.

به گزارش شهرکتاب اینترنتی و به نقل از ایسنا، این مترجم گفت: به تازگی رمان «لورا» نوشته‌ فیلیس ویتنی، نویسنده آمریکایی، را ترجمه کرده‌ام که چند روزی است در 300 صفحه از سوی انتشارات مرجع منتشر شده است.

معصومی درباره‌ این رمان توضیح داد: موضوع این کتاب مربوط به جنگ‌های داخلی آمریکا و اتفاقاتی است که در آن افتاده است. البته اصل قصه به بحث روانشناسی مربوط می‌شود.


او افزود: در واقع در این رمان «لورا» قهرمان اصلی داستان است. او در زمان جنگ در قسمت جنوبی می‌جنگد و در همین زمان با یک سرباز زخمی شمالی آشنا می‌شود و پس از معالجه‌ی او نهایتا با او ازدواج می‌کند. پایان این رمان نشان می‌دهد که یک زن چگونه می‌تواند بر روی زندگی‌ دیگران تأثیر بگذارد.


این نویسنده همچنین گفت: کتاب دیگری با نام «پرتوافشانی ستارگان» نوشته‌ «کن گری»، نویسنده‌ آمریکایی، را ترجمه و آماده‌ چاپ کرده‌ام. قرار بود این کتاب را انتشارات سخن منتشر کند، اما متأسفانه ارشاد به آن مجوز چاپ نداد. داستان این کتاب ماورایی و مربوط به مسائل متافیزیکی می‌شود که در 13 بخش تدوین شده و هر بخش مربوط به یک شب است. داستان نیز با این جمله آغاز می‌شود: «من از حضور آمده‌ام».


معصومی در ادامه از ترجمه‌ کتاب دیگری با عنوان «صد سخن از عشق» خبر داد و در این‌باره نیز گفت: این کتاب را از زبان آلمانی ترجمه کرده‌ام. کتاب شامل گفته‌هایی از افراد مختلف در تمام دنیاست که حتا جمله‌ای از مولانا نیز در آن وجود دارد.


او درباره‌ کتاب «صد سخن از عشق» توضیح داد: اساسا در اروپا یک نهضت شروع شده است که همه چیز را نشأت‌گرفته از عشق می‌داند. گروه‌هایی از این نهضت در این کشور در حال فعالیت‌اند و این کتاب نیز در زمره فعالیت همین گروه‌ها‌ست. کتاب نوشته‌ «گابریل هارت» است که قرار است انتشارات مرجع آن را منتشر کند.


او همچنین گفت: کتاب «داستان‌های واقعی» را که موضوع آن بیان داستان‌های واقعی است، ترجمه کرده‌ام و این کتاب نیز در مرحله‌ی آماده‌سازی است.

معصومی در ادامه عنوان کرد: کتاب دیگری را با عنوان «مقابله با خشکسالی و بیابان‌زدایی» در حوزه‌ی کتاب‌های راهنما و کاربردی ترجمه کرده‌ام. این کتاب با توجه به این‌که کشور ما کشور بی‌آبی است، می‌تواند بسیار مفید باشد و مورد استفاده قرار گیرد، اما متاسفانه تا به حال هیچ ناشری حاضر به چاپ آن نشده است؛ این در حالی است که هلندی‌ها تمام کارها و راهبردهایی را که در این کتاب آمده است، در شاخ آفریقا انجام داده‌اند و نتایج مفیدی هم در حوزه‌ی بیابان‌زدایی و مقابله با خشکسالی به‌دست آورده‌اند.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :