انتشار اثر جدید مجید کیانی پس از 13 سال
کتاب «هفت دستگاه موسیقی ایران» تألیف مجید کیانی (موسیقیدان و نوازنده سنتور) پس از 13 سال وقفه، توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.

به گزارش شهر کتاب اینترنتی به نقل از ایسنا ؛ این کتاب سه بخش موسیقی ردیف دارد و شامل 9 فصل است. بخش دوم شامل 2 فصل درباره‌ی شیوه‌های اجرایی موسیقی کنونی ایران و تفکیک آن‌ها است و در فصل دوم، شرح محورهای اساسی موسیقی ردیف آمده و بخش سوم شامل توضیحات و فهرست‌ها است.

کتاب «هفت دستگاه موسیقی ایران» جزو کتاب‌های اصول و قواعد موسیقی خاصه ایرانی است که در نوع ارائه و محتوا، خواننده‌ی آن به راحتی می‌تواند از زوایای گوناگون بهره‌های علمی و هنری ببرد و به‌طور تخصصی اصول نظری موسیقی ایرانی را فراگیرد.

کیانی ردیف سنتور ابوالحسن صبا و قطعات علینقی وزیری و روح‌الله خالقی را به مدت چهار سال در هنرستان آزاد موسیقی ملی فراگرفت. سپس در دانشکده‌ی هنرهای زیبا دانشگاه تهران قسمتی از ردیف میرزاعبدالله را نزد داریوش صفوت و نورعلی خان برومند آموخت و برای مدت چهار سال دیگر نزد برومند، بقیه ردیف میرزاعبدالله و همچنین شیوه‌ی سنتورنوازی حبیب سماعی را فراگرفت. پس از آن، به مدت دو سال نزد عبدالله دوامی برای آموختن ردیف آوازی و همچنین چگونگی اجرای موسیقی ایرانی تحصیل کرد. سپس برای سه سال در دانشگاه سوربن پاریس در رشته‌ی اتنوموزیکولوژی تحصیل کرد.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :