امیلی گیفین و «تمام آنچه می‌خواستیم» در میان پرفروش‌ها
مجله «نیویورک‌تایمز» به روال معمول هفتگی خود لیست آثار پرفروش را منتشر کرده است. امیلی گیفین، نویسنده امریکایی با کتاب جدیدش، «تمام آنچه می‌خواستیم» در هفته اول انتشار در میان پرفروش‌ها قرار گرفت.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از نیویورک‌تایمز، این مجله هر هفته فهرستی از آثار پرفروش خود در بخش‌های داستانی، غیرداستانی، و کودک و نوجوان را منتشر می‌کند. در این مطلب نگاهی به پرفروش‌ترین آثار داستانی هفته اول جولای خواهیم داشت.
 
«رئیس‌جمهور گم شده است» نوشته بیل کلینتون و جیمز پترسون پس از گذشت چهار هفته از حضور در بازار کتاب در صدر پرفروش‌های «نیویورک‌تایمز» قرار دارد. «رئیس‌جمهور گم شده است» داستان تهدیدی است که نه تنها کاخ سفید بلکه کل آمریکا را تحت تأثیر قرار می‌دهد. زمزمه‌هایی از حمله سایبری به گوش می‌رسد و همه خبر از وجود جاسوسی در کابینه دولت می‌دهند. حتی خود رئیس‌جمهور هم از مظنونین به شمار می‌رود اما کمی بعد خود رئیس‌جمهور ناپدید می‌شود. این کتاب به زودی توسط شبکه تلویزیونی «شو تایم» به سریالی تلویزیونی تبدیل می‌شود.
 
«تمام آنچه می‌خواستیم» نوشته امیلی گیفین در هفته نخست انتشار در جایگاه دوم پرفروش‌های «نیویورک‌تایمز» قرار گرفته است. شخصیت اصلی داستان به نام نینا برونینگ زندگی خوبی دارد، با همسرش، که به تازگی ثروت زیادی به دست آورده است، زندگی می‌کند و پسرشان در دانشگاه پرینستون پذیرفته شده است اما نینا احساس می‌کند زندگی‌ کنونی‌اش با آنچه در دوره جوانی‌اش در ذهن می‌پروراند تفاوت زیادی دارد. «شریک زندگی‌ات را دوست بدار» و «عشق اول می‌آید»، از دیگر آثار محبوب این نویسنده آمریکایی در ایران نیز ترجمه شده است.
 
«بیگانه» نوشته استفن کینگ پس از گذشت شش هفته از انتشار همچنان در این فهرست قرار دارد و این هفته نیز در رده سوم جای گرفته است. جسد پسرکی در وسط شهر پیدا می‌شود. آثار انگشت و همچنین شواهد حکایت از گناهکاری شهروندی محبوب به نام تری میتلند دارد. تری پدر دو دختر و مربی است. کارگاه آندرسون که روزی پسرش را برای آموزش به کلاس تری می‌برد، دستور دستگیری‌اش را صادر می‌کند. تحقیقات ادامه می‌یابد و پرسش‌های زیادی مطرح می‌شود. کینگ در کتاب جدیدش تنش زیاد و تعلیقی غیرقابل‌تحمل خلق می‌کند. به نظر می‌رسد تری میتلند انسان خوبی است، اما آیا شخصیت جدید کینگ دارای دو چهره مختلف است؟ جواب این سؤال خواننده را شوکه خواهد کرد، زیرا استفن کینگ تنها انسان روی زمین است که خوب می‌داند چطور مخاطبانش را پای کتابش میخکوب کند.
 
 
«زوج بی‌نقص» نوشته الین هیلدربَند در هفته نخست انتشار در جایگاه دوم پرفروش‌های «نیویورک‌تایمز» قرار گرفت و این هفته در جایگاه چهارم قرار دارد. مراسم عروسی زیبایی قرار است در شهر «ناتاکت» برگزار شود اما درست چند روز پیش از برگزاری مراسم جسدی در رودخانه شهر پیدا می‌شود و پلیس به همه افراد دعوت‌شده به عروسی مشکوک می‌شود.
 
«پناهگاه آماده» نوشته نورا رابرتز در هفته اول انتشارش توانست در جایگاه دوم قرار گیرد و اثر جدید دنیل استیل را کنار بزند اما حالا و پس از پنج هفته در جایگاه پنجم قرار دارد. شهروندان پورتلند به سینما می‌روند و با اتفاقی وحشتناک روبه‌رو می‌شوند و عده‌ای خلافکار به سمت آن‌ها شلیک می‌کنند. بازماندگان این حادثه راه‌های مختلفی را برای کنار آمدن با این حادثه انتخاب می‌کنند. یکی وکیل می‌شود، دیگری سعی در فراموش کردن این خاطره دارد، و فردی دیگر احساساتش را روی بوم نقاشی نشان می‌دهد. یکی از بازماندگان راهی برای بهبودی نمی‌یابد و درمی‌یابد هیچ جای امنی ندارد و فقط باید انتظار شرایط بهتر را بکشد.
 
 
برای دیدن فهرست کامل پرفروش‌های هفته اول جولای به لینک زیر مراجعه کنید:
 
 
 
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :