اعلام برگزیدگان نهایی هفتمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد
اختتامیه هفتمین جایزه ادبی جلال آل احمد با معرفی برترین‌ها برگزار شد و سرانجام چهار نویسنده برگزیده شدند و مجموعا 330 سکه طلا را به خانه بردند.

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهر کتاب و به نقل از خبر آنلاین ؛ در بخش رمان و داستان بلند کتاب‌های «آه با شین» تألیف محمدکاظم مزینانی و «ملکان عذاب» تألیف ابوتراب خسروی به صورت مشترک (هر کدام 55 سکه تمام بهار آزادی) به عنوان اثر برگزیده معرفی شد. ابوتراب خسروی در بخش داستان کوتاه  جایزه امسال به عنوان داور فعالیت داشت.

«بی‌ترسی» نوشته محمدرضا کاتب از نشر ثالث‌، «روز حلزون» اثر زهرا عبدی از نشر گیسا‌ و «سنگ و سایه» نوشته محمدرضا صفدری از نشر ققنوس‌ دیگر نامزدهای این بخش بودند.

در بخش نقد ادبی نیز کتاب «گشودن رمان» اثر حسین پاینده برگزیده شد. پاینده در هفتمین دوره جایزه جلال عضو هیات علمی بود.

«نشانه-معناشناسی دیداری» اثر حمیدرضا شعیری، نشر سخن، «آینه‌های دور و نزدیک» اثر صابر امامی، موسسه خانه کتاب‌، «شهر و تجربه مدرنیته فارسی» اثر نرگس خالصی مقدم، نشر تیسا‌، «کارکرد گفتمانی سکوت» اثر لیلا صادقی، نشر نقش جهان دیگر نامزدهای این بخش بودند.

در بخش داستان کوتاه اثری به عنوان برگزیده انتخاب نشد و کتاب «رازهای سانتی‌متری» شایسته تقدیر شناخته شد.

همچنین در این بخش «در هوای گرگ و میش» اثر محسن عباسی از نشر رخداد نو‌، «گرمازدگی» اثر فرشته احمدی از نشر افق‌، «سرطان جن» رامبد خانلری از نشر آگه‌ و «دوربرگردان» اثر میثم کیانی از نشر زاوش نامزد شده بودند.

در بخش مستندنگاری‌ نیز دو کتاب «زندان الرشید» و «سفر برگذشتنی» به صورت مشترک برگزیده شدند و به نویسندگان آن‌ها (محمدمهدی بهداروند و محمدرضا توکلی صابری) هر کدام 55 سکه طلا تعلق گرفت.

1970 روز در شماره شش ژان پارت از حجت الله ایوبی، منتشر شده در نشر ثالث‌، پنجره‌های تشنه از مهدی قزلی، انتشارات سوره مهر‌، شرح بی نهایت از آزرم و فرهاد فخرالدینی، نشر قطره دیگر نامزدهای این بخش بودند.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :