اسدالله امرایی، ˝تعمید تفنگ˝ و نویسندگانی که برای اولین بار معرفی می‌شوند
به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از هنرآنلاین، اسدالله امرایی درخصوص کتاب "تعمید تفنگ" گفت:این کتاب مجموعه داستانی است شامل آثاری از نویسندگان مختلف جهان که بعضی از آنها معروف و بعضی هم غیر معروف هستند.


او ادامه داد: در میان نویسندگانی که آثاری از آنها در این کتاب ترجمه شده است، بعضی از نویسنده‌ها و آثارشان برای نخستین بار است که به مخاطب فارسی زبان معرفی می‌شوند.


اسدالله امرایی 
درباره عنوان این کتاب گفت: "تعمید تفنگ" عنوان یکی از داستان‌های این مجموعه است که یوویم آکپان نویسنده آمریکایی نیجریه‌ای الاصل آن را نوشته است. آکپان نویسنده‌ای شناخته‌‌شده‌ به حساب می‌آید و چندین جایزه معتبر هم دریافت کرده است.


امرایی
گفت: در گردآوری و انتخاب این داستان‌ها سعی کرده‌ام داستان‌ها به لحاظ موضوعی با هم سنخیت داشته باشند و برای همین هم داستان‌هایی را با مضمون انسان درگیر گردآورده‌ام انسان درگیر در همه عرصه‌ها از عشق و جنگ تا طبیعت.

او ادامه داد: برخی از این درگیری‌ها با این که در منطقه خاورمیانه نیست اما به نوعی از جنس نزاع‌هایی است که این منطقه تجربه کرده است با این تفاوت که "داعش" در عراق فاجعه می‌آفریند و "بوکوحرام" در نیجریه.


اسدالله امرایی
توضیح داد: آثار ترجمه شده در این کتاب از جاهای مختلف و نویسندگان مختلفی گردآورده شده و محور تمامی آنها نیز "انسان درگیر" و "روابط انسانی" است؛ انسان و مواد مخدر، انسان و جنگ و ... .


امرایی
همچنین گفت: با تمامی نویسندگان این کتاب گفت‌و‌گویی هم انجام داده‌ام که این مصاحبه‌ها نیز ضمیمه آثار این داستان‌نویسان شده است. بعضی از داستان‌های ترجمه شده در این کتاب هم با این توضیح به پیشنهاد خود نویسندگان بوده است. ارتباط‌هایی که به این شکل بین مترجم و نویسنده است باعث می‌شود که کار تکراری کمتر انجام شود و به نوعی با اجازه خود نویسنده اثرش ترجمه شود.


به گزارش هنر آنلاین "تعمید تفنگ" شامل 8 اثر مختلف از 8 نویسنده همراه با مصاحبه‌هایی که مترجم اثر انجام داده است. توبین، امی همپل، برد واتسن، یوویم آکپان، فدریکو فالکو، دوردی نورس، چارلز د.امبروسیو و لوری اوستلوند نویسندگانی هستند که در این کتاب گردهم آمده‌اند.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :