استقبال بچه‌ها از برنامه‌های کودک فروشگاه مرکزی شهرکتاب
استقبال بچه‌ها و والدین از برنامه‌های کودک فروشگاه مرکزی شهرکتاب، باعث شد تا اجرای برنامه کتابخوانی از داستان «دوست من جیم» به شکلی متفاوت برگزار شود.

در این برنامه که عصر روز ۲۹ خرداد با اجرای شخصیت آشنای بچه‌ها یعنی «عمو قصه فروش» همراه بود، تصاویر زیبای کتاب از طریق دستگاه پروجکشن روی پرده افتاد تا هم کودکان از تماشای تصاویر در ابعاد بزرگتر لذت ببرند و هم والدینی که کمی دورتر از بچه‌ها نشسته بودند، در جریان حال و هوای داستان قرار بگیرند.

ماجرای این کتاب درباره حیوانات بود. آشنایی و دوستی دو پرنده با یکدیگر باعث می‌شود تا تفاوت‌ها و نقاط اشتراک طبیعی میان آنها برجسته شود و یاد بگیرند که در دوستی و همزیستی، تفاوت‌ها جایی ندارد و آنچه مهم است مهر و محبت آنها به همدیگر است.

کتاب «دوست من جیم» را کیتی کروسر – نویسنده و تصویرگر بلژیکی – نوشته و برنده جایزه بزرگ آسترید لیندگرن (یکی از مطرح‌ترین جوایز ادبی کتاب کودک در جهان) شده است. داستان آن درباره یک سار به اسم جک است که تصمیم به سفر به دریاها می‌گیرد و در همان آغاز سفر با یک مرغ دریایی به نام جیم آشنا می‌شود. دوستی او با جیم، زمینه آشنایی او با دنیا و موجوداتی تازه است. حالا او متوجه می‌شود که با بقیه از لحاظ رنگ و شکل تفاوت دارد. ابتدا با این شرایط احساس بیگانگی می‌کند ولی با کمک جیم تصمیم می‌گیرد بماند و خودش را به آنها بشناساند.

این کتاب با ترجمه شهلا افتخاری در نشر پیک ادبیات منتشر شده است. کتابی است مصور و ۲۶ صفحه‌ای که داستانی تخیلی را دستمایه قرار داده تا احساسات عمیق انسانی را از زبان شخصیت‌هایی خیالی برای مخاطب بازگو کند.

در روز کتابخوانی از این داستان، کودکان و خردسالان به اتفاق والدینشان در گالری کودک فروشگاه گرد آمدند و پس از شنیدن داستان و مشاهده تصاویر کتاب روی پرده، تصورات و تخیلات خود را درباره این قصه روی کاغذ آوردند و نقاشی‌های رنگارنگی کشیدند.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :