احمدرضا احمدی خرگوش سفیدش را به بازار کتاب آورد
«در بهار خرگوش سفیدم را یافتم» به قلم احمدرضا احمدی و تصویرگری نازنین عباسی ازسوی انتشارات نیستان منتشر شد.

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از ایبنا، نویسنده در این کتاب که از سری داستان‌های علمی برای کودکان نوشته شده سعی دارد، در قالب چند داستان تخیلی کودکان را با فصل‌های مختلف سال آشنا کند.

داستان کتاب این‌گونه آغاز می‌شود: «بهار، تابستان، پاییز و زمستان هر فصل سال، یک رنگ دارد. در بهار که رنگ جوانه‌ها و شکوفه‌هاست، مادرم روی پیراهن من شکوفه‌ها را گلدوزی کرد...در تابستان پدرم برای من یک جفت کفش سبز خرید، کفشم را پوشیدم و به باغ همسایه رفتم...من یک قناری زرد داشتم. در پاییز قناری من از قفس گریخت و روی برگ‌های زرد درختان نشست...من یک خرگوش سفید هم داشتم، در زمستان خرگوش سفیدم به کوچه دوید و ناپدید شد...باز بهار آمد. صبح زود با آواز قناری بیدار شدم، برف‌ها آب شده بود، به کوچه دویدم، یک سفیدی در کوچه می‌دوید. این خرگوش سفید من بود. فریاد زدم: تو آزاد هستی، خرگوش کوچک سفید! بعد پیراهن پر شکوفه‌ام را پوشیدم، بازی کردم، دویدم، خندیدم...»

احمدرضا احمدی دراردیبشهت ۱۳۱۹ در کرمان متولد شد. آشنایی عمیق او با شعر و ادبیات کهن ایران و شعر نیما دستمایه‌ای شد تا حرکتی کاملا متفاوت را در شعر معاصر پی‌ریزی کند. از بیست سالگی به طور جدی به سرودن شعر پرداخت. وی نخستین مجموعه شعرش را در سال 1340 منتشر کرد که توجه بسیاری از شاعران و منتقدان این دهه را به خود جلب کرد.

وی در سال 1385به عنوان شاعر برگزیده پنجمین دوره اهدای جایزه شعر بیژن جلالی انتخاب شد و در سال 1388 نامزد دریافت جایزه هانس کریستین اندرسن شد. برف هفت گل بنفشه را پوشاند، روزی که مه بی‌پایان بود، در باغچه عروس و داماد روییده بود، خواب یک سیب، سیب یک خواب، حوض کوچک، قایق کوچک، در بهار پرنده را صدا کردیم، خرگوش سفیدم همیشه سفید بود، هفت روز هفته دارم، حوض کوچک، قایق کوچک، هفت کمان هفت‌رنگ و در بهار پرنده را صدا کردیم بخشی از آثار این نویسنده به‌شمار می‌رود که برای کودکان ونوجوانان نوشته یا سروده است.

انتشارات کتاب نیستان «در بهار خرگوش سفیدم را یافتم» را با شمارگان دو هزار نسخه و قیمت چهار هزار و 500 تومان منتشر کرده است.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :