آمدن شخصیت های تخیلی کالوینو برای چهارمین بار به کتاب فروشی ها

داستان‌های طنز «ایتالو کالوینو»، نویسنده ایتالیایی، که در آن شخصیت‌های تخیلی و علمی در کنار هم قرار می‌گیرند، در مجموعه‎ای با عنوان «کمدی‌های کیهانی» به چاپ چهارم رسید. موگه رازانی، مترجم این کتاب گفت که این اثر برای نخستین بار در سال 1379 منتشر شد و متن کتاب نسبت به نخستین چاپ آن تغییری نکرده است و کالوینو در این داستان‌ها نثر جدیدی را می‌آزماید و به سراغ زبان طنز و داستان‌های تخیلی می‌رود.

به گزارش شهر کتاب اینترنتی و به نقل  از ایبنا، داستان‌های این کتاب که مضمونی تخیلی دارند با ارایه یک نظریه علمی آغاز می‌شوند و شخصیتی تخیلی نیز در تمامی داستان‌های کتاب حضور دارد؛ برای مثال این شخصیت تخیلی در دوران مختلفی مانند شکل‌گیری کهکشان‌ها و زمان نزدیک شدن ماه به زمین که در داستان‌ها توصیف می‌شوند حضوری پررنگ دارد.

رازانی با تاکید بر زبان طنز نویسنده در این داستان‌ها گفت: کالوینو در این داستان‌ها به خوبی با تکیه بر فرضیه‌های علمی، داستانی را شکل می‌دهد که سرشار از تخیل و طنز است. نثر این نویسنده ایتالیایی در «کمدی‌های کیهانی» به شدت با سایر آثارش متمایز است و وی این سبک را در برخی آثار بعدی‌اش نیز ادامه داده است.

این کتاب را میتوانید از طریق فروشگاه اینترنتی شهر کتای سفارش دهید.

کمدی های کیهانی/  ایتالو کالوینو/ نشر بازتاب نگار

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :