آشنایی با تازه‌های آوند دانش در زمینه عکاسی
انتشارات «آوند دانش» در زمینه هنر و به ویژه عکاسی فعالیت‌های بسیاری انجام داده و کتاب هایی را در این زمینه روانه بازار نشر کرده است که «مواد و فرآیندهای پایه دار در عکاسی»، «عکاسی سیاه و سفید»، «عکاسی با فرمت RAW»، «ترکیب بندی خلاق، نکات و تکنیک های عکاسی دیجیتال» از جمله این کتاب‌هاست.

به گزارش فروشگاه اینترنی شهرکتاب به نقل از ایبنا، انتشارات «آوند دانش» در زمینه هنر و به ویژه عکاسی فعالیت های بسیاری انجام داده و کتاب‌هایی را در این خصوص روانه بازار نشر کرده است که ادامه به معرفی چند مورد از آن می پردازیم.

«مواد و فرآیندهای پایه دار در عکاسی»

کتاب «مواد و فرآیندهای پایه دار در عکاسی» نوشته «ننت سالواجیو» با ترجمه علی تهرانی روانه بازار نشر شده است. این کتاب شامل بخش هایی چون نور و نورسنجی، اکسپوژر دوربین و چاپ، دیجیتال و اپتیک در عکاسی است که در پایان هر فصل از آن آزمون های دوره ای برای ارزیابی مخاطبانش در رابطه با میزان یادگیری آنها وجود دارد. «مواد و فرایندهای پایه در عکاسی» مجموعه ای از پایه ای ترین فرایندها و مواد مورد نیاز در عکاسی مانند محاسبات نوری، آزمون عدسی ها، شاتر و دیافراگم است که به وسیله آن بتوانید برای خلق تصویر در عکاسی، دیدی تخصصی تر و بهتر به ابزارها داشته باشید.

شناخت پایه ای فرآیندها و ابزارهایی هم چون نور، فیلترها، عدسی ها، حسگرهای نوری و ... که در مراحل گوناگون تولید عکس نقش دارند، به شما کمک خواهد کرد تا توانایی ها و کمبودهای پیش رو را بهتر بشناسید و هنگام عکاسی و پیاده کردن ایده های تصویری خود، ابزارها و راه های درست را به کار ببرید و خلاقانه تر عمل کنید.

کتاب «مواد و فرآیندهای پایه دار در عکاسی» در 143 صفحه مصور، نمودار و با شمارگان دوهزار و 200 نسخه توسط انتشارات «آوند دانش» روانه بازار نشر شده است.

«عکاسی سیاه و سفید»

اگرچه امروزه با گسترش ابزارهای دیجیتال در زمینه عکاسی، رفته رفته استفاده از فیلم به وسیله کاربران غیر حرفه ای و نیمه حرفه ای رو به کاهش است اما درک مفاهیم بنیادین عکاسی و استفاده از ویژگی های هنری آن نیازمند شناخت، تجربه و کار با تصاویر سیاه و سفید است. «عکاسی سیاه و سفید» نوشته «هنری هورنستاین» و ترجمه «علی تهرانی» با زبانی ساده و گام به گام به معرفی انواع فیلم ها، ویژگی های آنها و فرآیند ظهور، ثبوت و چاپ می پردازد. این کتاب شامل بخش هایی چون؛ انواع دوربین، فیلم سیاه و سفید، عدسی های دوربین، شاتر، اکسپوژر فیلم، لوازم جانبی دوربین، نورپردازی، ظهور فیلم، چاپ، روش های جایگزین و کامل کردن چاپ است.

«عکاسی سیاه و سفید» راهنمایی پایه ای برای عکاسی سیاه و سفید است به طوری که گویا شما درباره عکاسی هیچ نمی دانید و یا بسیار کم می دانید، و شما را در استفاده از دوربین، ظهور فیلم و چاپ نهایی راهنمایی می کند.

«عکاسی سیاه و سفید» در 236 صفحه مصور با شمارگان دوهزار نسخه توسط انتشارات سازمان چاپ و انتشارات اوقاف در بازار نشر عرضه شده است.

«عکاسی با فرمت RAW»

عکاسی دیجیتال راه زیادی را در سال های گذشته پیموده است. هنگامی که دوربین های دیجیتال کیفیت 3 مگاپیکسل را شکستند، افراد زیادی تصمیم گرفتند به سوی عکاسی دیجیتال روی بیاورند و به فاصله چند سال فرمت RAW به بازار عرضه شد و Camera Raw متولد شد که برای بسیاری از مصرف کنندگان آن به دلیل این‌که کنترل کاملی بر پردازش تصاویر دیجیتال خود داشته باشند بهشت دیجیتال تلقی می شد. اگر شما هم هم اکنون در حال کار با فرمت Raw هستید شاید با فواید این فرمت آشنایی داشته باشید. تنها اصلاح اکسپوژر و W.B برای جذب عکاسان کافی است. اما Camera Raw به شما امکان تنظیمات کلی بر رنگ و تون بدون آسیب به اطلاعات فایل را نیز می دهد. این نرم افزار فرایندها را به هم گره زده است و به عکاسان امکان می‌دهد عکس های خود را به خوبی و با سرعت پردازش کند.

کتاب «عکاسی با فرمت RAW» به شما جزئیاتی درباره فرایند سازماندهی فایل ها در بریج و انتقال فایل های Raw به Camera Raw و پردازش آنها در فتوشاپ ارائه خواهد داد و هر فرایندی را به صورت یک روند کاری که مجموعه ای از فعالیت هاست به شما خواهد گفت که با استفاده از این فرایندها کیفیت عکس ها و نتیجه کار شما بهتر خواهد شد. این کتاب شامل بخش هایی چون مدیریت و تبدیل تصاویر Raw، سازماندهی و گرفتن نسخه پشتیبان از فایل ها، به کارگیری فیلترها و کنترل های اکسپوژر، کالیبره کردن نمایشگر برای مدیرت رنگ و کار با لایه ها و کار با هیستوگرام است.

«عکاسی با فرمت RAW» نوشته «کوین ال موس و ترجمه علی تهرانی در 307 صفحه مصور رنگی و شمارگان دوهزار نسخه توسط انتشارات آوند دانش روانه بازار نشر شده است.

«ترکیب بندی خلاق، نکات و تکنیک های عکاسی دیجیتال»

کتاب «ترکیب بندی خلاق، نکات و تکنیک های عکاسی دیجیتال» نوشته هارولد دیویس و ترجمه علی تهرانی توسط انتشارات «آوند دانش» در 240 صفحه مصور رنگی و به شمارگان هزار نسخه منتشر شده است.. هارولد دیویس، عکاسی حرفه ای و دارای جوایزی بسیار است. او بیش از 30 عنوان کتاب تاُلیف کرده که از آن جمله می توان به «شب خلاق»؛ نکات و تکنیک های عکاسی دیجیتال، «نماهای بسته خلاق»: نکات و تکنیک های عکاسی دیجیتال، «تاریک خانه فتوشاپ»: پس پردازش دیجیتال خلاق و «هنرمندی عملی»: نور و اکسپوژر برای عکاسان دیجیتال اشاره کرد.

این کتاب که اکثر صفحات آن عکس های بدیع و زیبای «هارولد دیویس» را در خود دارد، نکات و تکنیک های حرفه ای ترکیب بندی را به شما می آموزد و مهارت‌هایتان را به سطحی جدید ارتقا می دهد.

در کتاب «ترکیب بندی خلاق، نکات و تکنیک های عکاسی دیجیتال» می آموزید که چگونه می توان پیش از عکاسی، تصاویر را در ذهن تجسم و ترکیب بندی کرد. قبل از گرفتن عکس خواهید دانست که انواع لنزها، شرایط مختلف نورپردازی، فواصل کانونی و میزان اکسپوژر چه تاثیری بر کارتان خواهند گذاشت. در این کتاب از مزایای فرمت Raw بهره مند شوید و یاد بگیرید که با شکل ها، خط ها، الگوها و چندین عامل دیگر دست به خلاقیت بزنید. هر کدام از عکس های کم نظیر این کتاب نکته ای از ترکیب بندی را بیان می کنند.

دیویس توضیح می دهد که پیش از گرفتن عکس چه در سرش می گذشته و چگونه عکس را ترکیب بندی کرده است تا به هدفش دست یابد. و جزئیات فنی کار چون لنز استفاده شده، دیافراگم، سرعت شاتر، ISO، شرایط نوی و اطلاعات مرتبط دیگر را توضیح داده است.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :