دیوار شهر کتاب، دیواری‌است برای گفت‌وگوی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و نوشتن درباره علاقه‌مندی های مشترک
برای نوشتن و فعالیت در دیوار شهر کتاب به سیستم وارد شوید
در پشت جلد می خوانید :


اخرین ... دیدن ادامه » رمان رآلیستی له ف تالستوی که شاهکار دیگری از هنر ادبی او محسوب می شود و تالیف آن در سال 1889 آغاز و در 17 دسامبر 1899 به پایان رسیده است، رستاخیز نام دارد. کار تالیف این رمان ده سال طول کشیده است.
تالستوی در این رمان نقایص و پلیدی های اجتماعی آن روز را که زندگیش بر پایه ظلم و بی عدالتی و ریاکاری استوار بوده، برملا می سازد.
در این رمان خواننده با دو نوع رستاخیز روبرو می شود: یکی رستاخیزی که در وجود اشراف زاده ای پشیمان از کردار گذشته ی خویش ظاهر می گردد، یکی هم رستاخیزی که وجود زنی فریب خورده پس از رسیدن به حد کمال معنوی پدید می آید.
له ف تالستوی، بزرگترین رمان نویس و واقع گرای روسیه در خانواده ای اشرافی به دنیا آمد. او خود مالکی بزرگ بود. اما به مبارزه با بی دادگری ها و ستم کاری های طبقه خود پرداخت. او درباره بی عدالتی زندگی افراد، حقیقت بی رحمانه ای را آشکار کرد که تمام دنیا را تکان داد. هیچ یک از آثار تالستوی از حیث ژرف نگری و تجزیه و تحلیل روح بی دادگری و ستم کشیدگی انسان به پای رستاخیز نمی رسد.

۵ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
در پشت جلد می خوانید :

ماکسول سراسیمه وارد اتاق مجاور شد و مقابل میز تندنویس ایستاد. لسلی لبخندزنان به او نگاه کرد. گونه هایش سرخ شد، در نگاهش مهربانی و صداقت موج می زد. ماکسول آرنجش را روی میز گذاشت. هنوز کاغذهای لرزان را در دست داشت و خودنویس روی گوشش بود. باعجله گفت:"دوشیزه لسلی، فرصت زیادی ندارم. در همین فرصت کوتاه می خواهم چیزی بگویم. همسر من می شوید؟ من تا به امروز وقت نداشتم مثل بقیه ی آدم ها عشق خودم را به شما نشان بدهم، اما واقعا دوستتان دارم. لطفا عجله کنید، یک عده دارند پول روی هم می گذارند تا سهام بخرند."
زن ... دیدن ادامه » جوان بی اختیار داد زد:"اوه!درباره ی چی صحبت می کنی؟" بعد، از روی صندلی بلند شد و با چشمانی از حدقه درآمده به او خیره شد. ماکسول با بی قراری گفت:"متوجه نشدید؟ از شما می خواهم با من ازدواج کنید. من عاشق شما هستم دوشیزه لسلی!می خواستم قبلا این موضوع را به شما بگویم اما حالا که کار کمی سبک شده از فرصت استفاده کرده ام. خب دوشیزه لسلی، چه می گویید؟"
تندنویس مات و مبهوت مانده بود. اول انگار بر خود مسلط شده بود، ولی بعد یکباره اشک از چشمانش جاری شد.
۲۴ اسفند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
در پشت جلد می خوانید:
توپور در اروپا بسیار محبوب است، اما در نقاط دیگر دنیا کمتر شناخته شده. و این در حالی است که به عنوان یک هنرمند سنت شکن، زمینه هایی که برای ارائه ی دیدگاه های پوچ گرایانه اش درباره جهان برگزیده بود بسیار گوناگون بودند: گرافیست، بازیگر، کاریکاتوریست، نویسنده، شاعر، نمایش نامه نویس، فیلم ساز...


او ... دیدن ادامه » سعی کرده بود فرار کند، همسایه ها هم متقابلا دست به ضد حمله زده بودند. آن ها برای رسیدن به اهدافشان، تردیدی در دست زدن به اعمال خشونت آمیز نکرده بودند. ترلکوفسکی هم چه می خواست و چه نمی خواست، باید به سیمون شول تبدیل می شد. آن ها گزینه ی دیگری برایش نگذاشته بودند.
-از متن کتاب-

۱۷ اسفند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
نام مترجم کتاب سامگیس زندی است.
فرشته حسین پور و مشتاق حسین این را خواندند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
در پشت جلد می خوانید :
اینی، روزی که زیتا ترکش می کند، تصمیم می گیرد خودش را بکشد، چرا که در ستون طالع بینی روزنامه، که خودش آن را می نوسید، آمده:شیر متولد تیرماه، همسرت تو را ترک می کند و تو خودکشی می کنی! اینی که به گزکردن خیابانهای آمستردام، پیگیری اخبار بورس، تامل درباره عشق و هنر و نوشتن طالع بینی دلخوش بوده، پس از خودکشی و در زندگی ... دیدن ادامه » بازیافته اش به دو تن از اقوامش برمی خورد: آرنولد تادس که حتی دقیقه های زندگی اش را هم اندازه می گیردو پسر مطرودش فلیپ، که برای گریز از بیهودگی و بی معنایی زندگی اش به آیین و اندیشه چای ژاپنی پناه برده است...
سیس نوتبوم، نویسنده بزرگ هلندی و برنده جایزه ادبی اروپا برای بهترین رمان، جوایز ادبی پگاسوس و فردیناند بوردویک را برای خلق این اثر از آن خود کرده است. نوتبوم در رمان پرطرفدار تشریفات، ضمن روایت داستان، تاملات عمیق خود را درباره روابط و عقاید انسانها بیان می کند.
معین محبی و فرشته حسین پور این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
به نظرم آخر داستان را خوب جمع نکرده بود.انگار عجله ای در کار بوده و باید در یک مدت زمان کوتاه کتاب را تمام می کرده
سوالات زیادی بدون پاسخ می ماند . مانند :
علت انتخاب این سه کودک برای مصاحبت چیست ؟
سرنوشت ... دیدن ادامه » زپی در پایان داستان چیست؟
.
.
.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
ترجمه این نمایشنامه در سال 1328 انجام شده . خود آقای آل احمد در پیشگفتار به صراحت اعلام کرده که در زمان ترجمه این نمایشنامه هنوز گفتگوی محاوره ای در ترجمه باب نبوده و با اینکه این نمایشنامه هم این نوع ترجمه را می طلبیده است باز به صورت گفتار کتابی ترجمه شده است. اکنون که بعد از حدود 68 سال از زمان ترجمه، کتاب را می خوانید بیش از پیش به این ... دیدن ادامه » مطلب می رسید . به نظر من از این منظر اصلا ترجمه خوبی نداشت و اصلا نمی شد باحاش ارتباط برقرار کرد . امیدوارم ترجمه بروزتری از این نمایشنامه انجام بشود
امـیـرحسـین آل عوض این را خواند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
در پشت جلد می خوانید :

خولیو مندس، نویسنده میان مایه شیلیایی که شاهد کودتای پینوشه (11 سپتامبر 1973) بوده و چند روزی هم طعم زندان رژیم کودتا را چشیده، خود را به اسپانیا می رساند تا بنشیند و بر اساس آن تجربه یکتا رمانی بنویسد که گوی سبقت از همه نویسندگان دوره شکوفایی برباید. اما زندگی ملال آور و خفت بار در این تبعید خودخواسته و نیز پریشان ذهنی حاصل از دلبستگی به وطن و مادری محتضر و پسری سرکش و بیگانه با پدر، روز به روز او را از تحقق این رویای پرشکوه دورتر می کند. در این دوزخ بی بار و بر تنها مایه دلخوشی او باغ سبز و خرم همسایه است که از پنجره اتاقش تماشا می کند و آن چه در آن باغ می گذرد یگانه صحنه چشم نواز و خیال انگیز برای این مرد سودایی است.
اما ... دیدن ادامه » این روایت ساده واقع گرایانه از زندگی نویسنده سرخورده و تبعیدی، ناگهان با چرخشی نامنتظر در فصل آخر همه دانسته های خواننده را آماج تردید می کند و شالوده رمان را در هم می ریزد.
خوسه دونوسو که استاد بی بدیل کندوکاو در ذهن و روان آدمی است این رمان را عرصه برخورد میان رمان دوره شکوفایی و رمان بعد از شکوفایی کرده است.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
در پشت جلد می خوانید :

ادی در انتظار یک زندگی طبیعی است، اما شیوه ی زندگی مادرش "همه یا هیچ" است. یک روز جشن و غذای فراوان و روز دیگر قابلمه های خالی و تنهایی برای ادی."همه یا هیچ" هرگز به زندگی طبیعی نمی رسد، ولی ادی امیدش را برای رسیدن به آرزویش از دست نمی دهد.
لسلی ... دیدن ادامه » کانر در حومه شنکتدی (Schenectady) از ایالت نیویورک بزرگ شد. او اغلب سر راهش به شهر، از پل فریمن (Freeman) عبور می کرد. این کتاب الهام گرفته از زندگی مردمی عادی است که به دور از زرق و برق زندگی مدرن، در آن زندگی کرده اند. لسلی این داستان را نامه ای عاشقانه به شهر شنکتدی می پندارد. کتاب دیگر او، خانم برایدی یک بیل انتخاب کرد، برنده ی جایزه کالدکات (Caldecott) شده است.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
اگر فیلم ساخته شده از این کتاب را دیده اید و حال می خواهید کتابش را هم مطالعه کنید باید بدانید که کتاب با فیلمنامه تفاوتهای زیادی دارد . کتاب از نظر من خوب بود ولی چون من با همین نگرش سراغ کتاب رفتم یکمی جا خوردم
امیرحسین آل عوض ، روژیتا احمدی و یوسف نیک نژاد این را خواندند
مهدی گلستانی این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
به نظر من ترجمه خوبی نبود . یک ترجمه دیگر هم از این کتاب هست به نام مرگ و دختر جوان. امیدوارم اون کتاب ترجمه بهتری داشته باشد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
در صفحات ابتدایی کتاب قراره ما با نوشته هایی مواجه بشیم که به علت عدم تسلط کاراکتر اصلی کتاب به زبان انگلیسی خام و پر از غلط باشه
اما در نهایت آنچه باهاش مواجه می شیم وجود کلمات بسیار سخت در توصیف برخی اتفاقات است که بیانش از یک مبتدی زبان قابل قبول نیست. خطاها، در آوردن برخی افعال اشتباه در جمله خلاصه می شه .به نظر من نویسنده در معرفی ... دیدن ادامه » این فضا نتوانسته درست عمل کنه
با گذشت زمان آن خانم رفته رفته تواناتر می شود و با درک بهتری که از فرهنگ بیگانه پیدا میکند موضوعات را پیچیده تر به زبان می آورد.
اما به طور کلی این کتاب بیشتر یک فانتزی است تا یک اثر فاخر ادبی
۱۱ اسفند ۱۳۹۵
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
داستان با این جملات آغاز می شود:

صبح

پرده ... دیدن ادامه » های اتاق، در روشنایی نیم بند صبحگاه، مانع ورود نور به داخل بودند. طبق عادت همیشگی پتو را دوباره روی خودش کشید به این امید که کمی دیگر چرت بزند، اما خیلی زود فهمید که نمی تواند. به خاطرش آمد که این برآمدن آفتاب، قاصد فرا رسیدن روزی عادی برای او نیست و این اندیشه، تمام امیدهایش را برای دمی دیگر آسودن، به باد داد.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
توضیحات پشت جلد :

ژوزه مائورو ده واسکونسلوس نویسنده برزیلی، در 26 فوریه 1920، در بانگو از توابع ریو دو ژانیرو متولد شد.
او ... دیدن ادامه » که واجد توانایی فطری در نقل قول ماجراها و دارای حافظه ای افسانه ای و تخیل خیره کننده و تجربه عظیم انسان ها بود، برصدد نیامد که نویسنده شود : بلکه ناگزیر شد که نویسندگی پیشه کند. رمانهایش همچون گدازه های آتش از درونش پرتاب شد. بایستی که می نوشت.
تنوع آثار ژوزه مائورو ده واسکونسلوس او را در میان شوخ طبعی و جدی بودن امور لطیف و غم انگیز، هیجان و سنگدلی، به نوسان در می آورد. این تنوع و وفور، گاهی نثر او را مانند تصویر زندگی از لحاظ کیفی دارای پست و بلند می کرد.
در خورشید را بیدار کنیم می بینیم که زه زه ی خردسال درخت زیبای من شما را مجذوب خود می سازد.
مشتاق حسین این را خواند
ساناز شفیع پور این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
کتاب قشنگی است و بسیار خوب هم ترجمه شده ولی در چاپ بسیار پر غلط است . از حروف ربط کم و یا اضافی در جملات که فراوان دیده می شود تا کلمات جا افتاده که به وفور به چشم می آید . امیدوارم در چاپ های بعدی بازنگری اساسی در آن دیده شود
Emile آژار و مشتاق حسین این را خواندند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
متن کتاب سنگین است و همانطور که در مقدمه کتاب هم عنوان شده نیاز دارد که با دقت و به آرامی خوانده شود. ترجمه هم ترجمه قابل فهمی است ولی ایرادی وجود دارد:
من یک فایل PDF از متن انگلیسی کتاب دانلود کردم. به نظر می رسد مترجم هرجا را دوست داشته به دلخواه خود ترجمه نکرده. با اینکه زبان انگلیسی من مناسب برای این متن سنگین نیست ولی کاملا مشخص است ... دیدن ادامه » که جملات معمولی توصیفی در متن اصلی در ترجمه استفاده نشده و البته قسمتهایی از کتاب هم که سانسور شده. در واقع می شود گفت به نوعی خلاصه نویسی صورت گرفته است.
واقعا دلیل این کار را متوجه نمی شم . چرا یک مترجم به خودش این اجازه رو می ده در ترجمه یک کتاب سلایق شخصیش رو بکار ببره؟
مهنّا حسین زاده این را خواند
فرشته حسین پور این را دوست دارد
1 هنگامی که مترجم رسمی سوادی که باید را نداشته باشد(الزاما این جا به کار گرفته نمی شود، بنده نمی دانم ایشان کیستند یا چه قدر سواد دارند. ولی کسانی هستند که حاضر بودم خودم به تنهایی کپی رایت کتاب را خریده، رایگان ترجمه می کردم ولی کتاب را برای ترجمه دست ... دیدن ادامه » ایشان نمی دادند، برای نمونه ببینید آقای پیمان اسماعیلیان چه بلایی بر سر "زمین دریا"ی اُرسُلا کی. لِ گویین آورده اند، تنها کافی ست روی جلد کتاب را ببینید. "ارسولا ک لوژوان!" نویسنده ی آمریکایی را فرانسوی فرض نموده اند و به چه حقی Earthsea را "The Sea of Earth" ترجمه کرده اند؟!)
2 ترجمه خود قانون شکنانه باشد و حق نویسنده را زیر پا بگذارد("دزدی" اگر خلاصه اش کنیم) که در نتیجه هیچ نظارتی و پشتیبانی ای از سوی نویسنده(یا ناشر اصلی) بر کار مترجم نباشد
3 و ناشر تنها بخواهد کتاب را تند چاپ کند و نه چیز دیگر
همین می شود!
از شما نیز خواهشمندم پی دی اف دانلود نکنید که(به احتمال زیاد) دزدی محسوب می شود! برای مقایسه می توانید به نمونه هایی که امازون دات کام از کتاب ها می گذارد نگاه کنید. این کتاب را این جا بیابید:
https://www.amazon.com/English-Patient-Michael-Ondaatje/dp/0679745203
برای دیدن نمونه روی کاور کتاب کلیک کنید.
۰۱ شهريور ۱۳۹۵
"به احتمال زیاد" برای آن که در کورسی که از آقای "کیث وینستین" در سال 2006 (دقت بفرمایید، ده سال پیش) روی MIT Opencourseware منتشر شد درباره ی قانون کپی رایت ایالات متحده گفته شده که 70 سال پس از مرگ صاحب حق کپی رایت آزاد می شود، و البته شاید در جایی تبصر هایی ... دیدن ادامه » هم باشد! این قانون احتمالا(کورس برای سال 2006 بوده) درباره ی ایالات متحده درست است و کشور های دیگه برخورد های دیگری با کپی رایت دارند.
۰۱ شهريور ۱۳۹۵
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
پشت جلد کتاب می خوانید :

سراسر جنگ با بیماران بی شماری سروکار داشت و سعی کرده بود نقش پرستار را برای هر کدام به خوبی ایفا کند."این یکی رو نجات خواهم داد. مردن او تقصیر من نبود." اینها جملاتی بودند که در طی جنگ و جابه جایی از این منطقه به آن شهر در ذهنش زمزمه می کرد. از اربینو، آنگیاری، مونترچی، و تا فلورانس و کمی دورتر تا ساحل پیزا ... دیدن ادامه » هر روز این حرف ها از خاطرش می گذشت.
در بیمارستان پیزا برای اولین بار، بیمار انگلیسی را ملاقات کرد. مردی بدون صورت. پوستی پریده به رنگ آبنوس. تمام برگه های هویتش در آتش سوخته بود. بر قسمت هایی از صورت و بدن سوخته اش، جوهر مازو ریخته بودند تا سلول های حفاظتی پوست قوی تر شود. دور چشمهایش هم لایه ای ضخیم از ویوله دوژانین گذاشته بودند. نشانه ای توی صورتش نبود تا کسی او را بشناسد.
فرشته حسین پور این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
داستان با این جملات آغاز می شود :

زن، لحظه ای از کار باغچه دست می کشد و به دوردست ها خیره می شود. می تواند دگرگونی هوا را حس کند. تندبادی با سر و صدای زیاد، در آسمان می پیچد و سروهای بلند را تکان می دهد. زن از تپه بالا می رود و به سمت خانه می پیچد. وقتی از چینه کوتاه آجری بالا می رود، خیسی اولین قطرات باران را روی بازوهای برهنه اش حس می کند. ... دیدن ادامه » از ایوان خانه رد می شود و به هال می رسد. در آشپزخانه توقف نمی کند، نگاهی گذرا می اندازد و از آن می گذرد...
فرشته حسین پور این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
داستان با این جملات آغاز می شود:


7:09 ... دیدن ادامه » صبح
همه خیال می کنند به خاطر سرما بود. یک جورهایی هم می شود گفت که حقیقت دارد.
صبح بیدار می شوم و پوششی نازک از سفیدی می بینم که باغچه ی حیاط مان را در خود گرفته. یکی دو سانت هم نمی شود، اما در این منطقه از اورگان چنین پوشش اندکی هم همه ی کارها را متوقف می کند و تنها برف روب منطقه هم سخت مشغول پاک سازی خیابان ها می شود. چیزی که از آسمان می بارد آبگون و خیس است- چکه چکه چکه- نه از آن نوع بارش های یخی.
فرشته حسین پور این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
یک کتاب زیبا با ترجمه ای بسیار دلنشین
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشنامه با این جملات آغاز می شود :


پرده ... دیدن ادامه » اول
صدای زنگ یک ایستگاه راه آهن، وبعد پرده باز می شود. تابلویی می بینیم که رو آن کلمه ی «گولن» نوشته شده. این، ظاهرا نام شهر مخروبه و فلاکت زده ای است که در ته صحنه به طور مختصر نقاشی شده. ساختمان ایستگاه راه آهن هم به صورت مخروبه درآمده است. محصور یا غیر محصور بودن ایستگاه راه آهن، بسته به طرز ساختمان راه آهن در کشوری است که این نمایش در آن اجرا می گردد. ...
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
به نظر من ترجمه در برخی جاها واقعا مشکل داشت.
مهدی علوی و افسانه فرهادی فر این را دوست دارند
ترجمه روان نیست و بدون مراجعه به متن اصلی هم میتوان فعمید که ترجمه خوبی نیست چرا که شاو از خدایگان نثر انگلیسیست
۱۳ مرداد ۱۳۹۵
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشنامه با این جملات آغاز می شود :


پرده ... دیدن ادامه » اول
لندن- ساعت 11:15 شب. جریان سیل آسای باران تابستانی. صدای بوق خشم آلود تاکسی ها از هر طرف شنیده می شود. عابران برای یافتن پناهگاه به زیر ایوان کلیسای سنت پل می دوند (مقصود کلیسای جامع ورن نیست، بلکه اشاره به کلیسای اینیگو جونز در بازار سبزیجات کاونت گاردن است).
بانویی متشخص به همراه دخترش در میان عابران دیده می شود که لباس شب بر تن دارند. همه مایوس به باران می نگرند، به جز مردی که پشت به دیگران، به سرعت مشغول نوشتن در دفترچه ای است.
ساعت کلیسا، ساعت 11:15 شب را اعلام می کند.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
داستان با این جملات آغاز می شود:


بعد از دو هفته غیبت، عاقبت برگشته ام. حالا دیگر سه روز است که دوستانم آمده اند اینجا، رولتنبرگ. با خود می اندیشیدم که لابد مشتاقانه انتظارم را می کشند، منتها اشتباه می کردم. از جناب ژنرال مگو که ذره ای بار خاطر نداشت و چند دقیقه ای از سر بنده نوازی با من حرف زد و بعد بنده را خدمت خواهرش فرستاد. از قرار ... دیدن ادامه » معلوم، سر راهشان به ترتیبی پول و پله ای قرض کرده بودند. تازه به نظرم هم رسید که جناب ژنرال تا اندازه ای دستپاچه است...
محمد رضا میرزایی این را خواند
فرشته حسین پور این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
داستان با این جملات آغاز می شود :


ویلسون در بالکون هتل بدفورد نشست. زانوهای بی مو و گلگونش را به زور میان نرده ها جای داد. یکشنبه بود و زنگ کلیسا مردم را به دعای صبحگاهی فرا می خواند. آنسوی خیابان باند، پشت پنجره های دبیرستان، دخترهای سیاهپوست با لباس ورزشی آبی سیر نشسته بودند و به کار تمام نشدنی فر زدن موهای تاب خورده خود مشغول بودند. ... دیدن ادامه » ویلسون دستی به سبیل تازه دمیده اش کشید و در انتظار آوردن جین و لیمویش به رویا فرو رفت.
مجید حاج حسینی این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
داستان با این جملات آغاز می گردد :


اگر ... دیدن ادامه » می خواهید کوچه ی درخت گیلاس را پیدا کنید، کافی است از پاسبان سر گذر سوال کنید. او کلاه پاسبانی اش را کمی کنار می زند، متفکرانه سرش را می خاراند،بعد انگشت گنده اش را که در دستکش سفید رنگی است، جلو می آورد و می گوید: « اول بپیچید سمت راست، بعد به چپ، بعد دوباره به راست. آنجا کوچه ی درخت گیلاس است. صبح عالی به خیر.»
و مطمئنا اگر از همان مسیری که او گفته است بروید، درست از وسط کوچه ی درخت گیلاس سردرمی آوردید؛ کوچه ای که یک طرفش خانه ها قرار دارند، طرف دیگرش پارک است و وسط آن هم درختان گیلاس در باد می رقصند.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشنامه با این جملات آغاز می شود:

درآمد
(همسرایان ... دیدن ادامه » وارد می شوند)
دو دودمان، همسنگ در جلال
در ورونای زیبا، که در آن می گستریم صحنه خود را
کین خواهی قدیم را با ستیزه تازه کشانند،
جایی که خون عام، دستان عام را آلوده می کند.
تقدیر این چنین رقم خورده است، تا از میان کین توزان،
دو دلداده با ستارگان قران،دیده بر حیات گشایند،
و رخداد شوم رقت بار
همراه مرگشان، نزاع نیاکان را به خاک سپارد.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
صفحه 1 از 3