دیوار شهر کتاب، دیواری‌است برای گفت‌وگوی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و نوشتن درباره علاقه‌مندی های مشترک
برای نوشتن و فعالیت در دیوار شهر کتاب به سیستم وارد شوید
کتاب حاضر :
داستان زندگی دختری به نام کلر را روایت می‌کند که برادرش خانه را ترک کرده است. کلر تلاش می‌کند برادرش را بیابد. او هرازگاهی کارت پستال‌هایی از طرف برادرش دریافت می‌کند که نشان می‌دهد حالش خوب است و جای نگرانی نیست. کلر به امید پیدا‌کردن برادر، راهی شهری می‌شود که آخرین کارت پستال از آنجا پست شده؛ اما چیزی در انتظار اوست ... دیدن ادامه » که شگفت‌زده‌اش می‌کند.
۲۱ بهمن
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
بعضی وقت ها دوری آدم ها رو به هم نزدیک تر می کنه .
۱۹ بهمن
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
رمان "آخرین رویای فروغ" داستان زنی است که برای دیدن عشق دوران جوانی‌اش به شهری در شمال می‌رود. بیماری او، که در آنجا وخیم‌تر هم شده، باعث می‌شود تا خانواده‌اش شبی در آن‌جا دور او جمع شوند. مردی که سال‌ها پیش عاشق او بوده نیز به همراه دخترش در آن شب به آن‌ها ملحق می‌شود.
۱۹ بهمن
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
شب در رستوران تاک‌هاس در آینده‌ای نه خیلی دور اتفاق می‌افتد

و شخصیت‌هایش آدم‌های تئاتری‌اند، بازیگر و کارگردان و نویسنده و طراح.

جمع ... دیدن ادامه » شده‌اند به یادبود نمایشی که ده سال قبل همگی کنار همدیگر اجرا کرده‌اند. طی این مدت

یکی دوتاشان به موفقیت و ثروت رسیده‌اند و بقیه هر کدام پی کارهایی دیگر رفته‌اند.

اما اگر یکی از این کارهای دیگر با سلاح‌های کشتار جمعی مرتبط باشد، باز هم می‌شود رفاقت‌ها را ادامه داد؟

می‌شود آسوده و خوشحال به صندلی‌ها تکیه بدهند و از هنر حرف بزنند؟
۱۸ بهمن
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
جنایت بی رحمانه و خشنی بود :
در شبی سرد،در یک خانه ی روستایی سوئدی در مزرعه ای دور افتاده، کشاورزی پیر تا سرحد مرگ مورد ضرب و شتم قرار می گیرد و همسرش هم، با طنابی به دور گردن، رها می‌شود تا بمیرد. گویی ماجرا تا همین جا به اندازه ی کافی برای کارآگاه کورت والاندر مشکل ساز نبود که ((خارجی))، آخرین کلمه ای که زن در حال مرگ بر زبان می راند، می‌شود ... دیدن ادامه » تنها سرنخ ملموسی که برای پلیس یستاد به جا می ماند. و در این میان، آتشِ زیر خاکسترِ تمایلات ضد مهاجری سوئدی ها فقط منتظر کبریتی است تا شعله ور شود.
۱۴ بهمن
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
داستان درباره "سمانه" دختری است که با پدر و نامادری جوانش زندگی می‌کند و گروهی می‌خواهند به دلایلی او را بربایند اما پسر موتورسواری که همیشه سر راه "سمانه" سبز می‌شود او را به قیمت کشتن دو نفر از ربایندگان نجات می‌دهد. اما قصه همین نیست و ادامه پیدا می‌کند با خونخواهی دوستان ربایندگان و با شرح رابطه نامادری "سمانه" با آن‌ها و با موتورسوار ... دیدن ادامه » و...
۰۷ بهمن
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
به برایت فالز، شهری کوچک در شمال غرب اقیانوس آرام خوش آمدید.

بهترین مکان برای آلن ویک، رمان نویس پرطرفدار سبک جنایی و همسرش برای لمس چند هفته آرامش. شاید تکرار ماه عسل و هوای آزاد بتواند ویک را از بن‌بست نویسندگی اش خارج کند.
اما ... دیدن ادامه » آلیس در شرایطی مرموز مفقود می‌شود و جستجوی ناچارانه ویک، او را گرفتار جهنمی که فقط خودش توانایی خلق آن را دارد می کند.
از اعماق دریاچه کالدرون، محضر تاریکی خبیثی از خواب طولانی مدت بیدار می‌شود. قدرت می گیرد و مردم شهر را به قاتلانی بی فکر تبدیل می‌کند. آن تسخیر شدگان با تاریکی پوشیده شده اند و تنها از نور آسیب پذیر هستند. سرنوشت ویک او را به نهایت دیوانگی و در اعماق جنگل تاریک می‌برد و با داستانی رو به رو می‌کند که او هیچ خاطره ای از نوشتن آن ندارد.
۲۷ دى
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
زن جوانی تصمیم می‌گیرد برای اینکه از هزینه‌های زندگی‌اش بکاهد برای یافتن همخانه در روزنامه یک آگهی چاپ کند. او آرزوهای بزرگی در سر دارد و بالاخره هم‌خانه خود را پیدا می‌کند و همراه او در خانه‌ای مرموز مستقر می‌شوند. در اولین روز زندگی در این خانه آن‌ها هشدارها و نشانه‌هایی می‌بینند که همه علایمی است برای نجات از خطری که در کمین ... دیدن ادامه » آن‌هاست. ماجراها و اتفاق‌هایی که رخ می‌دهد همه حکایت از آن دارد که نشان دهد به راستی چرا این خانه پلاک ندارد؟
۲۷ دى
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
کتاب «بزهایی از بلور» نوشته‌ی «علی چنگیزی» است.
«خرس»، «صلات ظهر» و «بزهایی از جنس بلور» عنوان داستان‌هایی است که در این کتاب خواهید خواند.
نویسنده در این کتاب از عناصری همچون برف و سرما، بزهکاری، قاچاق مواد، جنازه، زلزله و تنهایی برای انتقال مفاهیم پوچی و بی‌هدفی زندگی، خیانت و صرفا جسمانی بودن انسان استفاده کرده است.
در ... دیدن ادامه » توضیحات پشت جلد قسمتی از داستان را می‌خوانیم:
«شب روی شهر افتاده بود. آسمان بالاسر شهر آویزان بود، پفکی و پر چین و چروک؛ مثل شکم پیرزن‌ها. صدای ناجور موتور ماشین سکوت کوچه را شکست. دور تا دور کوچه، باغ بود و باغ‌ها پر از درخت‌های انار؛ شاخه‌هی قناس و کج و کوله‌ی انار از روی دیوارهای کوتاه کوچه بیرون افتاده بود؛ انگار دست خشک اسکلتی روبه آسمان، که سیاه می‌زد. سمند سیاه رنگ پیچید توی کوچه‌ی باریک و آرام جلو آمد. چراغ‌های نوربالای ماشین، کوچه باغ را که بن بست به نظر می‌رسید، روشن کرد. سمند مثل لنجی سوار موج خرامید و گوشه‌ی کوچه، زیر تنها تیر برقی که لامپ کوچکی ازش آویزان بود نگه داشت. نور کم رمق لامپ دایره‌ی ناقصی را کف کوچه کارسازی کرده بود. عباس ماشین را خاموش کرد و سکوت مثل تاریکی همه‌جا را خفه کرد و تنها صدای نفس‌های آرام مردها شنیده می‌شد.»
۲۵ دى
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
*به مناسبت اولین سالروز درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی*

_خاطره جالب آیت الله مهدوی کنی از آقای آیت الله هاشمی رفسنجانی_

یکی ... دیدن ادامه » از خاطرات وی به ماجرای زندانی شدنش با آیت الله هاشمی رفسنجانی برمی گردد. سال ۱۳۵۳ وی به همراه آیت الله طالقانی،هاشمی،لاهوتی به جرم کمک مالی به مجاهدین دستگیر و متحمل شکنجه های زیادی شدند.
وی در قسمتی از خاطرات آن روزهای دستگیری درباره ی صدای قرائت قرآن هاشمی رفسنجانی می گوید:
صبح ها وقتی آقای هاشمی رفسنجانی نماز می خوانند(مقید بودند که هر روز قرآن بخوانند)، نمی گویم صدای آقای هاشمی خیلی بد بود ولی هیچ خوب نبود. آقای لاهوتی خیلی شوخی می کرد. می گفت: آقای هاشمی با صوت بخوان من دارم کیف می کنم! آقای هاشمی هم مقید بود که قرآن را با صوت بخواند واقعاً هم که صدایش خوب بود.
{صفحه23 کتاب}
۱۹ دى
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
کشفی شگفت‌انگیز، دسیسه ای خیانت آمیز که بسیار هوشمندانه اجرا و سپس افشا شد. زمانی که ماهواره ی ناسا موفق شد چیز عجیبی را میان یخ های قطب بیابد، ماموران آن آژانس فضایی ادعای پیروزی کردند.در پس این ادعا هدف های سیاسی نهفته بود و مقدمه ای بود برای انتخابات ریاست جمهوری. کاخ سفید برای تحقیق در صحت و سُقم و نیز اعتبار بخشیدن به این کشف از ... دیدن ادامه » راشل سکستون، تحلیل گر خبره و باهوش خواست تا همراه یک گروه متخصص به قطب شمال برود. بررسی ها نشان داد که این کشف، نیرنگ جسورانه ای است برای تهدید مردم کره ی زمین و شروع جدال بحث برانگیز. اما پیش از این که راشل بتواند به رییس‌جمهور هشدار دهد به گروه او سوءقصد شد. تنها امید آن ها برای زنده ماندن این بود که دریابند چه کسی پشت این فریب بزرگ قرار دارد.
۰۶ دى
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
(شوومان) روایت ماجرای دختر جوانی است به نام حوریا که قرار است برای تدریس به یکی از روستاهای دور افتاده و سردسیر منتقل شود.

زندگی در منطقه شوومان، برای حوریا بسیار سخت و دشوار است چرا که سرما آزارش می دهد و نمی‌خواهد زیر بار انتقالی برود اما در نهایت راهی شوومان می‌شود و پس از برخورد با اتفاقات عجیب تصمیم به بازگشت می‌گیرد، اما چون ... دیدن ادامه » معلم جوان به مرور می‌فهمد که زندگی گذشته‌اش با زندگی شوومانی‌ها گره خورده و انتقالیش به شوومان دلایل دیگر و مهمتری جز تدریس داشته و…
۳۰ آذر
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
فاطمه، نام مقدسی است که همیشه در تاریخ عزیز بوده و با عظمت از او یاد شده است ؛ شخصیتی که معمای ذهن قاصر بشر دیروز و امروز است و کسی جز خدا، رسول و اهل بیت (ع) را یارای درک مقام معنوی او نیست. آنچه به زبان می آید توصیفی است ناتمام با کلماتی ناقص درباره ی او تا با یادکردی از خیرالنساء العالمین، قربی به محضر او بیابیم تا شفیع مان در روز حسرت ... دیدن ادامه » و ندامت شود.

کتابِ قطره از دریا نشانی میدهد کوششی است کوچک در ارائه ی بخشی از ارادت رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای که خود سلاله ای از نسل فاطمه زهرا (س)، و نشانه ای کامل از اقیانوس بیکران فاطمی ست، همیشه و در همه حال ارادت خود را به آستان آسمان آسای مادر خویش فاطمه زهرا (س) ابراز داشته است و به مناسبت های گوناگون، پیر و جوان جامعه اسلامی را به افزودن محبت او در دلها و پیمودن راه او در قدم ها فراخوانده است و تعابیری بس بلند و زیبا درباره ی آن مادر قدسی به کار برده است.
فرشته حسین پور و معین محبی این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
هــر داســــتــان واقــعــیــتــی اســـت کــه در درون دروغـی نــهــفــتــه اســـت.
_استیون کینگ_
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
بدون درد و رنج، آسایش و تندرستی وجود ندارد؛
بنابراین
به پندار ما نجات و رستگاری فقط و فقط از دل درد و رنج میسر می‌شود و بس.
سارا رخسارنیا و معین محبی این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
«پلیکان» روایت کننده اتفاق‌های مابین مادر و دو فرزندش ـ یک پسر و یک دختر ـ و همسر دختر، از فردای خاکسپاری پدر خانواده است. پدری که به دلیل بدرفتاری‌های مادر در ناامیدی کامل می‌میرد. مادر فقط ادای مادری دارد و حتی غذا را نیز از فرزندانش دریغ کرده است.
سارا رخسارنیا این را خواند
معین محبی این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
نگه داشتنِ قول، خیلی ساده تر از قدم گذاشتن به دنیای دروغ و فتنه هست.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
*در پشت جلد کتاب چنین آمده است*
پیرنگ مرد توی زیرزمین خانه‌ام خیلی ساده آغاز می‌شود: مردی جلوی در خانه‌ات ظاهر شده و می‌خواهد زیرزمینت را اجاره کند، اما ادامه و پایان آن… فقط می‌توانیم بگوییم؛ به این سادگی‌ها نیست.

این ... دیدن ادامه » رمان، اگرچه ابتدا اثری معمایی به‌ نظر می‌رسد، اما در مسیر داستان، خواننده را در برزخی میان نثر مختص ژانر معمایی و مجموعه‌ای از تمثیل‌های کافکایی سرگردان می‌کند.

والتر موزلی در سال ۲۰۱۶ موفق به دریافت جایزه‌ی ادگار آلن پو و لقب «استاد بزرگ» ژانر معمایی گردید.
فرشته حسین پور این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
صفحه 1 از 3