:  آموت
:  ۲۱۵
دیوار این ناشر | کل دیوار
دیوار شهر کتاب، دیواری‌است برای گفت‌وگوی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و نوشتن درباره علاقه‌مندی های مشترک
برای نوشتن و فعالیت در دیوار شهر کتاب به سیستم وارد شوید
با این که خیلی کتاب غم‌انگیزی بود ولی به معنای واقعی کلمه لطیف و جذاب بود واقعا از خوندنش لذت بردم
امیرحسین آل عوض این را خواند
تفاوت عمده این کتاب با کتابای مشابهش اینه که دنیا رو از چشم قهرمان داستان می بینه. تصوری که ما درباره این بیمارا داریم با اون چیزی که در ذهن اونا اتفاق میفته چقدر متفاوته. خیلی چیزا رو می فهمن و دلخور می شن در حالی که ما فکر می کنیم که حواسشون نیست و طبیعتا ... دیدن ادامه » ممکنه کارایی انجام بدیم که دلشون رو بشکنه.
دیروز
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
دنبال مفهوم گشتن تو این کتاب کار اشتباهیه
نویسندهً این کتاب رو به عنوان یکی از بهترین نویسندگان ادبیات عامه پسند عنوان میکنن، عامه پسند نه به معنای اینکه اقشار مختلف رو راضی کنه بلکه به این معنی که هر کس داستان رو بخونه درکش میکنه.
به نظرم این کتاب نوجوان پسنده و همچنین برای کسانی که دوست دارن با کتاب صرفا وقت بگذرونن بسیار مناسبه یه روایت رو پیش میگیره و داستان وار و بدور از هر گونه پیچیدگی جلو میره و تموم میشه
دو ... دیدن ادامه » تا از تنها جمله هایی که توجه مو جلب کرد
- زندگی واقعی هم همینطوره، کسایی که هیچی نمیدونن برای اونهایی که خیلی میدونن تصمیم گیری میکنن.
- آدمهای ساکت اطلاعات میگیرند و آدم های ابله که دهان باز میکنند خودشان را لو میدهند.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
اگر چه فاقد حافظه هستم ، اما می دانم قصه چیست ...همان دیدارهای غیر رسمی ، مهمان کرن یکدیگر به نوشیدنی ،جذابیت صحبت و نیز اعتماد به یک فرد غریبه،کسی که آدم را قضاوت نمی کند یا موضعی نمی گیرد چون نمی تواند چنین کند !
فرشته حسین پور و علیرضا اعرابی این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
این کتاب رو تازه تموم کردم . بسیار عالی بود. ابتدای کتاب روند کندی دارد و نیازمند صبوری است ولی در نهایت نتیجه بسیار جالب و دور از انتظار دارد. روایتی جالب از دو بیماری روحی ....
فرشته حسین پور این را خواند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
ایت کتاب خیلی جذاب هست
پیشنهاد می کنم بخونید
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
این کتاب عالیه...
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید

▪️سومین مجموعه داستان محسن فرجی با عنوان «جغرافیای اموات» که چندی قبل توسط انتشارات آموت منتشر شده بود، با استقبال مخاطبان تجدید چاپ شد.

▪️مجموعه ... دیدن ادامه » داستان جغرافیای اموات، شامل شش داستان کوتاه است که بعد از گذشت ده سال از آخرین کار محسن فرجی، به تازگی منتشر شده است. دغدغه غالب نویسنده در این مجموعه نشان دادن ابتذال ذاتیِ  زیست و کشمکشهایی درونی و بی پایان با اتفاقاتی خاطره شده است که محو، ولی زنده در جغرافیایشان تا ابد به حیات خود ادامه می دهند. شخصیتهای این داستان ها وقتی با انسانی ترین امیال هم روبرو می شوند، از پیش به بی نتیجه بودنشان آگاه اند؛ حتی اگر با عشق زندگی می کنند، بر این باورند که عشق مسکن موجودیت است و نه درمان وجود...
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
باز یک مغز مرده شور برده ناقص در جسمی سالم
روژیتا احمدی این را خواند
شیدا بخشی و پریسا پسندیده این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
مدت ها بود که رمانی به این زیبابی و دلچسبی مطالعه نکرده بودم.
از آقای کیهان بهمنی به خاطر ترجمه عالی و نشر آموت برای چاپ و انتشار این اثر تشکر می کنم.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید

تینا کریگه، یک مأموریت در زندگی دارد؛ فرار از همسر دائم‌الخمر و خشن‌اش. تینا تمام ساعات روز کار می‌کند تا پس‌انداز کرده و بتواند همسرش را ترک کند. او تعطیلات آخر هفته را هم در فروشگاه خیریه‌ای سپری می‌کند. روزی هنگام جستجوی جیبِ کُت دست‌دوم اهدایی به خیریه، نامه‌ی باز نشده‌‌ای می‌یابد. تینا نمی‌تواند بر کنجکاوی خود غلبه کند. او نامه را باز می‌کند و آن را می‌خواند؛ نامه‌ای که زندگی‌اش را کاملا تغییر می‌دهد.
بیلی استرلینگ، می‌داند احمقانه رفتار کرده‌، اما می‌خواهد همه چیز را جبران کند. نامه‌ای می‌نویسد که امیدوار است آینده‌اش را تغییر دهد، نامه‌ای که همه چیز را تغییر می‌دهد اما به طریقی که بیلی حتی فکرش را هم نمی‌کند.
«نامه» ... دیدن ادامه » داستان زندگی دو زن را بازگو می‌کند که در دهه‌های مختلفی به دنیا آمده‌اند ولی سرنوشت، آن دو را به هم پیوند می‌دهد، و نشان می‌دهد که چگونه تباهی و نابودی یکی از آن‌ها به رهایی دیگری می‌انجامد. «کاترین هیوز» در سال ۱۹۶۴ در آتری نِم، چِشر، حدود چند مایلی جنوب منچستر به دنیا آمد و اولین کتاب خود «نامه» را در سال ۲۰۱۵ منتشر کرد که در همان سال پرفروش‌ترین کتاب Ebook و نامزد جایزه بهترین رمان بر اساس تاریخ شد.
«سودابه قیصری» متولد ۱۳۴۰ در آبادان و فارغ‌التحصیل زبان انگلیسی از دانشگاه شهید چمرانپ اهواز است. او که تا سال ۱۳۸۳ دبیر زبان انگلیسی بوده، کار مطبوعاتی خود را نیز از سال ۷۴ آغاز کرده است.
پیش از این از «سودابه قیصری» ترجمه رمان «دختر گل لاله» نوشته‌ی «مارگارت دیکنسون» نیز در نشر آموت منتشر شد‌ه است.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید

پنج نفر بودند: یک سرهنگ ستاد، یک سرگرد فراری، یک سروان اخراجی و دو نفر شخصی. دور یک میز گرد قدیمی با چند صندلی لهستانی و یک چراغ سقفی حبابدار که نور اندکی به اتاق می‌پاشید. پرده‌ها را کشیده بودند. نمی‌دانستند که بیرون برفِ ریزی شروع به باریدن کرده‌. زمستان سختی بود. دایم برف می‌بارید. همه جا یخ زده بود، حتی شاخه‌های درختان یخ زده بودند و از آنها قندیل‌های بلورین آویزان بود. هرشب چند پرنده یخ می‌زدند و زیر شاخه‌ها می‌افتادند اما کسی به آنها نگاه نمی‌کرد
#رضا_جولایی این بار در رمان جدیدش #یک_پرونده_کهنه سراغ ِ دوره ی پهلوی رفته. داستان برمی گردد به ترور ِ #محمد_مسعود ، #روزنامه_نگار ، مدیرمسوول روزنامه ی #مرد_امروز و #رمان_نویس.
از ... دیدن ادامه » رضا جولایی، برنده جایزه ادبی کرمانشاه (برای مجموعه داستان برکه‌های باد)، برنده لوح زرین و گواهی افتخار بهترین مجموعه داستان بعد از انقلاب (برای کتاب: جامه به خوناب)، برنده تندیس زرین جایزه ادبی یلدا (برای کتاب: باران‌های سبز) و برنده جایزه جشنواره‌ی ادبی اصفهان – برنده جایزه تقدیری مهرگان و نامزد جایزه منتقدان مطبوعات (برای رمان: سیماب و کیمیای جان) این آثار منتشر شده است: حکایت سلسله پشت کمانان (رمان) – تالار طربخانه (مجموعه داستان) – شب ظلمانی یلدا (رمان) – حدیث دردکشان (داستان بلند) – سوءقصد به ذات همایونی (رمان) – جاودانگان (داستان بلند) و نسترن‌های صورتی (مجموعه داستان).
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید

داستانی رازآلود از گذشته‌هایی دور با شخصیت‌هایی هنجارشکن و ترقی‌خواه در جامعه‌ای سنت‌گرا؛
لوتی از آوارگان جنگ جهانی دوم است و در کودکی به خانواده‌ی دکتر هولدن سپرده می‌شود و در کنار سیلیا، دختر خانواده هولدن که هم‌سن اوست، رشد می‌کند و سال‌های نوجوانی را پشت سر می‌گذارد. زندگی در شهر کوچک و بی‌جنب و جوش «مِرِم» عذاب‌آور است و ساکنان کهنه‌پرستش در مقابل هرگونه تغییر و تحولی از خود مقاومت نشان می‌دهند. این دو دختر جوان مشتاق هستند تا دور از خانواده و به هر نحو ممکن درِ دنیای جدیدی را به روی خود بگشایند. بدین ترتیب وقتی گروهی سنت‌شکن از لندن می‌آید و در عمارت آرکیدیا ساکن می‌شود، با دو شیوه‌ی جدید از زندگی آشنا می‌شوند. عشقی که پس از آن در قلب لوتی جوانه می‌زند، عواقبی در پی دارد و زندگی افرادی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اینک بعد از گذشت پنج دهه، عمارت در دست بازسازی است و با برملا شدن اسراری که سال‌ها در آن مدفون بود، این سؤال مطرح می‌شود: آیا هرگز می‌شود از گذشته‌ی خود گریخت؟
جوجو ... دیدن ادامه » مویز در رمان «میوه خارجی» با محوریت شخصیت زن‌ها و روایت دو داستان موازی در حال و گذشته، بار دیگر داستان پرکششی را به خواننده عرضه می‌دارد.
جوجو مویز پس از نوشتن این رمان در سال ۲۰۰۴ موفق به کسب رمان عاشقانه سال شده است.
مریم مفتاحی، متولد ۱۳۴۳ ساری و فارغ‌التحصیل رشته مترجمی زبان انگلیسی و زبان‌شناسی از دانشگاه علامه طباطبایی است. از این مترجم تا کنون ترجمه رمان‌های «من پیش از تو»، «پس از تو»، «یک بعلاوه یک» نوشته‌ی «جوجو مویز» و رمان «همسر خاموش» نوشته‌ی «ای.اس.ای هریسون» در نشر آموت منتشر شده است.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید

دشت بی‌مأمن است، و همین ساده‌اش می‌کند. بی‌غل و غش است، و همین زخم پذیرش می‌کند. آبای، شخصیت اصلی رمان، نماد نسلی است که در دوره‌ی تزاری- قاجاری و رضا شاهی جنگیده است، رنج کشیده است، و افق در نگاهش چون شعله لرزان است.
بروز سنت‌های #ترکمن و تقابل‌شان با «آبای» که می‌خواهد با عشق به «آنا بخت» لحظه‌های رویایی صحرا را زندگی کند و درآمیختن این زیستن با صدای دو تار و طنین سُم‌ضربه‌های اسبان تیزرو ست که «یورت» را شکل می‌دهد.
«یورت» ... دیدن ادامه » نخستین رمان واقع‌گرایانه از زندگی مردم ترکمن صحراست و قلمرویی از هستیِ مردان، زنان و دخترانِ ترکمن. خواننده با زندگیِ اندیشه، زندگیِ موقعیت، و زندگیِ رهایی برآمده از تجربه و رویاهای صحرا روبرو می‌شود. جاذبه‌ی رمان یورت از عشق است، و زندگی اجتماعی و تاریخی ترکمن صحرا را از دوره #محمدعلی_شاه مخلوع تا تخت قاپوی رضاشاهی بازآفرینی می‌کند.
نویسنده‌ی این رمان می‌گوید: جهان زندگی و آنچه که زندگی را توام با زیبایی و عشق و جاذبه می‌کند، یورت را شکل می‌دهد. این اثر رمانی است که شخصیتهای اصلی آن صحرا و مردان و زنان و دختران دشت هستند که می‌خواهند فهمیده شوند و داستان هم با هستی آن‌ها سر و کار دارد و هستی هم میدان‌ امکانات انسان است. من خواسته‌ام که در یورت شکلی از هستیِ این زندگی کشف و شناخته شود که دچار تنزل از ارزش‌ها شده و نشان دهم چطور آن همه تاخت و تاز و مرگ و میر زندگی مردم یک خطه را دگرگون کرده است.
«سید حسن میرکاظمی» متولد ۱۳۲۱ #گرگان است. از این نویسنده تا کنون بیش از ۳۰ کتاب در حوزه‌های ادبیات داستانی و عوام، شامل افسانه‌ها به چاپ رسیده است. نخستین کتابش جایزه اول وزارت آموزش و پرورش را از آن خود کرد.
«یورت» در سال ۱۳۷۲ بهترین رمان سال و برنده جایزه مجله #گردون شد. اثر دیگر نویسنده داستان «آلامان» به زبان آلمانی ترجمه شده است.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید

فکر می‌کنم نوشتن خلاصه‌ی رمان زیاد مفید نباشه برای همین چند تا از فراز‌های رمان رو می‌نویسم شاید بیشتر به درد بخوره.
* یکی از شخصیت‌های اثرگذار این رمان زنی به اسم آناداناست که به او بانوی ترشی‌های همدانی می‌گویند. قصه‌گوست و در عالم ترشی‌ها سیر می‌کند. در نهایت خودش را توی کوزه‌ی سرکه می‌اندازد و ترشی می‌اندازد.
* ... دیدن ادامه » ضرب‌المثل همدانی که می‌گوید: زن‌های همدانی گنجشک را توی هوا می‌گیرند و ترشی می‌اندازند. کنایه از این‌که از همه چیز ترشی می‌اندازند.
* سیاست و قصه یکی از حرف‌های این رمان است و ساخته شدن واژه‌ای به اسم قصاست. در این رمان شخصیت اصلی با شخصیت‌های سیاسی برخوردهایی دارد. مثلا در کودکی و بعد از کودتای ۲۸ مرداد و دستگیری مصدق، تخت مصدق را می‌بیند که بالای سرش پرواز می‌کند و مصدق ِ مفلوک و با عصا روی آن نشسته. و یا وقتی هویدا اعدام می‌شود با شبح او در عکاسخانه‌اش مواجه می‌شود و حرف می‌زند.
* شخصیت اصلی یعنی زعیم، عکاسی دارد و مدتی به جبهه می‌رود و عکاسِ دفاع مقدس می‌شود. در واقع دنیای خوب و خوشی با عکس و عکاسی و عکاسخانه‌اش دارد.
* یکی از شخصیت‌های رمان دختری به اسم استلا است که عادت دارد مثل درخت مقدس به خودش پارچه ببندد و در نهایت به صورت استعاری درخت می‌شود. استلا از مشتری‌های عکاسی زعیم است.
* توی رمان چند تا شخصیت گم می‌شوند. شاید گمشدگی بتواند موضوع روی جلد باشد.
* نگار یکی از گمشده‌هاست. زنی که چندبار گم و پیدا می‌شود و شخصیت اصلی رمان عاشق اوست.
* این رمان ترکیبی از قصه و سیاست است و زعیم کسی است که از قصه و سیاست و عکاسی عبور می‌کند و به نور می‌رسد و رستگار می‌شود.
* فضای قصه بیشتر در همدان است. سرما... کوه الوند... سفال‌های لالجین... انگورهای ملایر... گردوهای تویسرکان... عطاری‌ها... ترشی‌ها
از فریبا کلهر، تاکنون علاوه بر رمان‌های منتشر شده برای گروه سنی نوجوانان،کتاب‌های «شوهر عزیز من» و «عاشقانه» نیز در حوزه بزرگسال در نشر آموت منتشر شده است.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید

لتی اسپینوزا، برای اداره و گذران زندگی‌اش در چهارده سال گذشته، سه شغل مختلف عوض کرده است. در طی این مدت مادر لنی از فرزندان او، الکس که اکنون پانزده ساله است و لونا که شش سال دارد در آپارتمان کوچکی در منطقه‌ی دورافتاده‌ای نزدیک به خلیج نگهداری می‌کرده است اما حالا پدر و مادر لنی قصد بازگشت به مکزیک را دارند و او مجبور است به تنهایی سرپرستی فرزندانش را بر عهده بگیرد و یک مادر تمام وقت باشد اما...
«ونسا دیفن‌باخ» در رمان هرگز بال پرواز نخواستیم با نثری زیبا موضوع مادری ناگزیر مهاجرت غیرقانونی و رویای آمریکایی شدن را در داستانی قدرتمند، آگاهانه و الهام بخش درباره‌ی خانواده به هم می‌آمیزد تا رمان، مدت‌ها پس از خوانده شدن، همچنان در ذهن و قلب خواننده باقی بماند.
این ... دیدن ادامه » رمان مصون از نگرشی ساده انگارانه و اغراق‌آمیز و بدون احساساتی شدن، از نشان دادن مادران کاملی که فقط بهترین‌ها را برای فرزندان‌شان می‌خواهند، اجتناب می‌کند.
دیفن باخ، قصه گوی فوق العاده ای ست؛ نثر ساده اما شاعرانه ی او باعث می شود این داستان کلاسیک آمریکایی با نوع خاصی از زیبایی خوانده شود.
داستانی رضایت بخش از سفری دلگرم کننده، ترکیبی از خوش‌بینی و مثبت‌اندیشی و نیروی اراده برای بهبود زندگی که تایید و تحسین شما را بر ‌می‌انگیزد.
(مجله هفته سرگرمی)
نویسنده ای که رمان زبان گل ها از او در صدر پرفروش ترین های نیویورک تایمز قرارگرفته و تاکنون به بیش از چهل زبان ترجمه شده است، این بار رمانی درباره‌ی عشق جوانی و انتخاب‌های سخت و امیدوار ماندن علیرغم تمام مشکلات نوشته است.
رمان «هرگز بال پرواز نخواستیم» نوشته‌ی «ونسا دیفن باخ» با ترجمه‌ی «فیروزه مهرزاد» ‌ در 420 صفحه و به قیمت 27500 تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.
بخش کوتاهی از این رمان را با هم بخوانیم:
افسانه‌ای هیمالیایی می‌گوید پرندگان زیبای سفیدی وجود دارند که زندگی‌شان در پرواز می‌گذرد.آنها در آسمان متولد می‌شوند و هنگام سقوط، قبل از رسیدن به زمین، باید پرواز را یاد بگیرند. آنها هم‌چنین در حال پرواز و در آسمان می‌میرند. شاید شما در چنین زندگی‌ای متولد شوید، مواظب باشید از بالا به پایین نیفتید.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید


مارتا اندرسون هفتاد و نه ساله، رویای فرار از آسایشگاه و سرقت از بانک را در سر می‌پروراند. پیرزن که به هیچ وجه قصد ندارد باقی عمر خود را بر روی یک صندلی راحتی در گوشه‌ای از آسایشگاه بگذراند، تصمیم می‌گیرد به جای این کار، زندگی پرهیجانی را برای خود بسازد. بدین ترتیب او به همراه چهار دوست قدیمی خود دست به کار می‌شود. اعضای این گروه پنج نفره که به باند بازنشسته‌ها معروف است، در ابتدا در برابر قوانین سخت‌گیرانه‌ی آسایشگاه شورش می‌کنند. اعتراض اولیه‌ی گروه به ساعت خواب و غذایی است که در ظروف پلاستیکی به آن‌ها داده می‌شود. با بالا رفتن جرأت گروه، اعضای باند تصمیم می‌گیرند با نقشه‌ای دقیق ابتدا از آسایشگاه فرار کنند و در مکانی بهتر در استکهلم ساکن شوند. قدم بعدی اعضای گروه نیز این است که وارد جرگه‌ی تبهکاران حرفه‌ای شوند.
«کترینا ... دیدن ادامه » اینگلمن سوندبرگ» نویسنده‌ی سوئدیِ متولد سال ۱۹۴۸، یکی از محبوب‌ترین نویسندگان ادبیات عامه‌پسند تاریخی در این کشور است. سوندبرگ هجده اثر داستانی را در کارنامه‌ی ادبی خود ثبت کرده است. مشهورترین اثر او «پیرزنی که تمام قوانین را زیر پا گذاشت»، پس از انتشار در سال ۲۰۱۲ به سرعت مبدل به اثری پرفروش شد و در مدتی کوتاه به هفده زبان ترجمه شد. موفقیت کتاب سبب شد نویسنده رمانی دیگر در ادامه این داستان بنویسد که این اثر نیز در سال ۲۰۱۴ با عنوان شانس دوباره پیرزن منتشر شد.
از دکتر کیهان بهمنی؛ دکترای زبان انگلیسی، استاد دانشگاه و مترجم، در نشر آموت منتشر
مینا مهدوی راد این را خواند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
مرسی بسیار ممنونم و عالی شرح این کتاب رد سایت زیر هم آمده است :
http://www.irhotelbooking.ir/%D9%87%D8%AA%D9%84-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B4%D9%87%D8%AF
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
داستانی روان و زیبا که هرگاه سخن از رمان عاشقانه می آید به یادش می افتم.
روژیتا احمدی و یوسف نیک نژاد این را خواندند
Sara Akbari این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
داستانی پر امید که ارزش خواندن را دارد.
روژیتا احمدی و یوسف نیک نژاد این را خواندند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
روزنامه را مچاله کرد و آن را در سطل آشغال انداخت. هر زندگی ای دو داستان دارد: یکی داستانی که زندگی واقعی شماست و دیگری، داستانی که دیگران در مورد زندگی شما می گویند.
روژیتا احمدی این را خواند
مریم جمالی ، امید نیک بخت و یوسف نیک نژاد این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
روزنامه را مچاله کرد و آن را در سطل آشغال انداخت. هر زندگی ای دو داستان دارد: یکی داستانی که زندگی واقعی شماست و دیگری، داستانی که دیگران در مورد زندگی شما می گویند.
مژگان خراسانیان این را خواند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
روت و لوسیل دو خواهر هستند که به خاطر خودکشی مادر، نزد مادربزرگشان فرستاده می شوند. داستان واقعی از جایی شروع می شود که سیلوی خاله مرموز و عجیب آنها سرپرستشان می شود.
روایتگر داستان روت است که بیشتر از لوسیل تحت تأثیر سیلوی قرار می گیرد و دنباله روی سبک زندگی خاله اش، برخلاف لوسیل که بعدها آنها را ترک می کند.
هم داستانش را دوست داشتم ... دیدن ادامه » و هم ترجمه دلنشین کتاب.
روژیتا احمدی و یوسف نیک نژاد این را خواندند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
تمنا کردن چیزی عوض داشتن آن، مانند جسم است در برابر سایه اش. تا انسان از ته دل خواستار چشیدن میوه ای نباشد، کی می تواند شیرینی آن را در دهانش احساس کند و چه طور طعم آن می تواند ترشی، حلاوت پختگی و طعم خاک را تداعی کند. حواس ما کی می تواند چیزی را چنین کامل ادراک کند بی آن که از آن محروم مانده باشد؟ آرزوی نوازش دستی بر موهایت گویی همان حس ... دیدن ادامه » کردن آن است. از این رو هر چه را که از دست می رود می توان با تمنا کردنش به دست آورد. با اینکه ما در رویا می بینیم و نمی دانیم اما خواستن از اعماف فلب، به سان فرشته ای ما را پرورش می دهد، موهایمان را نوازش می کند و برایمان توت فرنگی وحشی می آورد.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
این رمان به عنوان اولین اثر نویسنده، مجموعه‌ای از حوادث پیچیده و هیجان انگیز را برای مخاطب خود ترسیم می‌کند تا جایی که بسیاری از منتقدان از آن به عنوان رقیبی برای رمان «دختر گمشده» یاد می‌کنند.

میا دنت قهرمان این داستان بلند زمانی که ناراحت از منتفی شدن قرار ملاقاتش با یک دوست، به تنهایی پشت میزی در کافه نشسته و در افکارش غرق شده است. غریبه‌ای جذاب و اسرارآمیز به او ملحق می شود و میا دعوت او برای قدم زدن را می‌پذیرد و این سرآغاز حوادث این رمان است

لیزا ... دیدن ادامه » گاردرنر نویسنده پرفروش روزنامه نیویورک تایمز درباره این رمان می‌نویسد: «دخترِ خوب» اولین رمان ماری کوبیکا، فضایی تعلیق‌آمیز و معمایی دارد و مخاطب خود را به درون خانواده‌ای خوشبخت می‌برد تا نشان دهد همه چیز همیشه همان‌طور که به نظر می‌رسد نیست.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
نمی دانم مال من ، مال تو یعنی چه . توی اتاق همه چیز مال هردوی ما بود.

فکر میکردم موجودات یا انسان هستند یا نیستند ، نمی دانستم یکی می تواند فقط کمی انسان باشد.

(فوق ... دیدن ادامه » العاده بود)
زن هایی که اعتراض نمی کند ، فریاد نمی کشند و داد و بیداد راه نمی اندازند ، قوی تر هستند ، قدرتمندتر هستند .بی اعتنایی می کند ، دست به سرزنش نمی زنند ، دعوا و مرافعه راه نمی اندازند و جر و بحث نمی کنند .هرگز فرصت نمی هند تا تلافی سرشان در بیاوری !
عادله اسوده و حسین دهقان این را خواندند
علیرضا اعرابی این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
کتابی بود که داستانش بشدت ذهنم رو درگیر کرد .... تلفیق جالبی از روانشناسی و زندگی روزمره ی انسان ها و واقعیت ! و شاید تلخی کتاب که دوستان اشاره کردند هم بهمین دلیل باشه ... مثال های زیادی از آنچه در کتاب می خوانیم در جامعه بوضوح میبینیم .
کتابی هست که باید با دقت خوانده بشه . من دوسش داشتم !
محمدرضا نجفیان این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
آرامش روحی وقتی به دست می اید که ادم ها را همان طور که هستند بپذیریم و بر نقاط مثبت شان تکیه کنیم .
حسین دهقان این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
صفحه 1 از 8