توجهات
:  آموت
:  ۲۲۹
دیوار این ناشر | کل دیوار
دیوار شهر کتاب، دیواری‌است برای گفت‌وگوی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و نوشتن درباره علاقه‌مندی های مشترک
برای نوشتن و فعالیت در دیوار شهر کتاب به سیستم وارد شوید
من احساس میکنم همه خود جعلیشون رو نشون میدن
همه ی ما تو عمق وجودمون خراب و داغونیم
فقط بعضیامون میتونیم اینو بهتر از بقیه پنهان کنیم
۱۷ دى
چطور بود کتاب من دارمش ولی نخوندم هنوز؟
۱۷ دى
به نظرم خیلی جالب بود چیزی که توجه من رو بیشتر جلب کرد از فرش به عرش رسیدن یکی از شخصیت های داستان بود که شخصی رو که در این پیشرفت کمک شایانی بهش کرده بود رو از یاد نبرده بود که البته فکر میکنم هدف نویسنده نشون دادن این موضوع نبود در کل رمان خیلی خوبی بود ... دیدن ادامه » که شما هر چه جلوتر برید تمایل بیشتری برای ادامه دادن دارید
ضمنا ترجمه ی فوق العاده روانی هم داشت واقعا باید به سرکار خانم مسعودی تبریک گفت
۲ روز پیش، جمعه
در واقع بهتره بگم هدف اصلی نویسنده این بود که زن ها نباید همیشه در برابر آزار و اذیت های جسمی که از طرف همسرانشون بهشون وارد میشه سکوت و اون رو توجیه کنن و تا ابد باهاش کنار بیان و یک جایی باید تمومش کنن
۲ روز پیش، جمعه
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
یک عمر نگران چه می‌شودها بودم. به لبم رسید. کم کم یاد گرفتم که دیروز و فردا را ول کنم. به جهنم که چه شد، به درک که چه می شود.

۱۳ دى
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید

-گاهی تو ناچاری یک اتفاق را بارها و بارها تکرار کنی تا چیزی که دوست داری از آب دربیاید.هربار که انجامش میدهی، یک قدم به هدفت نزدیکتر می شوی.به زبان ساده تر، گاهی باید فقط جلو بروی، همین.
.
.
یک ... دیدن ادامه » بعلاوه یک / جوجو مویز /سیمین تاجدینی
۰۸ دى
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
تمام آدم هایی را که در زندگی ات دیده ای مجسم کن
تعدادشان خیلی زیاد است
انها مثل موج می آیند و جلو و عقب می روند-بعضی از موجها خیلی بزرگترند چیزهایی از عمق دریا با خودشان می آورند و همان جا در ساحل رها میکنند میان ذرات ریز ماسه آثاری به جای میکذارند که حتی مدت ها بعد از آنکه موج عقب نشینی میکند نشان میدهد امواج انجا بوده اند
---------------------------------------
خیلی ... دیدن ادامه » کتاب خوبیه یه کتاب آروم اما جذاب که واقعا ناراحتی و خوشحالی توش موج میزنه


فرشته حسین پور این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
مهم ترین جذابیت این کتاب برای من این بود که چند ادم پیر تصمیم به تغییر زندگی خودشون میگیرن و از اون تغییرات و حتی موانع به وجود امده نهایت لذت رو میبرن
این به من خیلی انگیزه داد. اینکه از تغییر نترسم.
این که ادم تو هرسنی میتونه زندگیشو تغییر بده. به شرط اینکه جرئت تغییر رو پیدا کنه و برای رسیدن به خواسته هاش تلاش کنه
علیرضا اعرابی این را خواند
کاملا با شما موافقم
خصوصا در فرهنگ ما که متاسفانه نه تنها نگاه جوان تر ها به سالمندان به صورت شخصیت های کاملا انفعالی است، بلکه اکثر مواقع خود سالمندان هم فقط نفس می کشن تا موقع مرگ فرا برسه.
۲۷ آبان
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
کتابی خوب برای خواندن و زندگی کردن....
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
من بخش اول داستان رو تا قبل از وقوع تصادف و از دست دادن حافظه شخصیت اول داستان بیشتر دوست داشتم حس می کنم بقیه داستان خیلی شبیه فیلم های بالیود پیش رفت.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
محمدرضا گودرزی: رمان بیوه‌کشی رمانی اقلیمی است یعنی ویژگی های یک منطقه روستایی را بررسی می کند. گرایش به رئالیسم جادویی دارد و عناصری از رئالیسم جادویی هم در آن هست اما انجام کتاب و به پایان رساندن پلات، رئالیسم جادویی نیست و واقع گرایانه است. اینجا بیشتر به تعریف ژانر غریب تئودورف نزدیک می شویم. ما عناصر نامعمول داریم ولی در آخر توجیه متنی پیدا می کند و تمام این بحث ها با آن گودال یا حفره ی زیر چشمه ربط می کند و این که تمام این اعمال را اژدر انجام داده، اساس رئالیسم جادویی از بین می رود و به رئالیسم می رسد.

رمان به اسطوره گرایش دارد و توجه به عدد مقدس هفت. بعضی از اعداد مقدس مثل سه، هفت و چهار در قصه ها تکرار می شود، بحث بر سر این است که آیا وقتی این اعداد در داستان ها باشند همان کارکرد اسطوره ای جادویی را دارند یا ندارند؟ بررسی بر این هست که اگر اینها در بافت هایی که قرار می گیرند، پشتش نوعی اندیشه گی وجود دارد و به همین دلیل دیگر آن کارکرد را نمی توانند داشته باشند. به هر حال ما هفت برادر داریم، هفت چشمه و عناصری از طبیعت داریم و اشاره به هفده سال و هفت ماه و هفت روز و کتاب در هفت فصل روایت می شود.

هفت ... دیدن ادامه » چرا مقدس بوده؟ هفت با هفت آسمان، هفت سیاره، هفت فلز، هفت رنگ در ارتباط بوده است. در اساطیر هم اژدهای هفت سر داریم. شاخه های درخت حیات هر کدام هفت برگ دارند. هفت ستاره خوشه ی پروین. خلقت در شش روز و زندگی ابدی در روز هفتم. در مصری ها هفت نماد زندگانی. هفت گاو نر و هفت گاو ماده در خواب یوسف پیامبر که مظهر باروری اند. بین النهرینی ها به هفت خدای بدون اسم اعتقاد داشتند. در فالگیری از هفت ریگ استفاده می کردند. در میترائیسم، غار میترا هفت در داشته نردبان هفت پله بوده. هفت شهر عشق در عقاید عرفانی. مراحل هفت گانه تشرف در آیین مهر. هندوها هم زمین را هفت طبقه می‌دانستند. رومیان آسمان را هفت طبقه می دانستند. درآیین های اسلامی به هفت دریا معتقد بودند؛ آیه 27 سوره لقمان.

در زرتشتی گری هم هرمز و شش امشاسپندان. اهورامزدا هفت تا صفت دارد. هفت بار طواف کعبه می کنند. هفت نشانه ی خداست. مسلمانان هنگام سجده، هفت نقطه از بدن شان را روی زمین قرار می دهند. در هفت سین هم از ععد هفت استفاده می شود. در کتاب مقدس، نوح هفت روز را پیشگویی می کند. هفت خوان رستم. هرکول و ... . همه این ها از تاریکنای تاریخ می آیند و کم کم به اسطوره ها می آیند.

روایت مرگ و نیستی در متن بیوه‌کشی وجود دارد. جزء خوابیده و دخترش عجب ناز که اگر این دو تا هم مرگ داشتند می گفتیم داستان آخرالزمانی است. باقی مانده این دو در صفحه آخر رمان نوعی اشاره به اصالت زن دارد.

باورها و خرده روایت ها در رمان نقش بارزی دارند. نقش خواب ها در زندگی روزمره همچنان وجود دارد. تعلیق و کشش داستان خیلی خوب است و رمان جذابیت فراوانی دارد که به کمک تکنیک تأخیر صورت گرفته است. یعنی اطلاعات که باید داده بشود دیرتر از حد معمول به تعویق افتاده می شود مثل بویی که در رمان هست که گویی بوی مرگ است.

ارتباط اژدر با اژدرمار یک نوع این همان گویی بودن است. زمان روایت گاه بازگشت به گذشته است مثل فصل اول، گاه فلش فوروارد است مثل می دانست که این آغاز داستان است. جان پنداری در روایت هست که هماهنگ با باورهای مردم روستاست. جان پنداری را معمولاً رمانتیک ها به کار می بردند اما چون در بیوه‌کشی فضای مردم روستا و باورهای آنهاست، قابل توجیه است. آیین ها و آداب در بیوه‌کشی، ارزش مطالعات فرهنگی است و از روی متن می توانیم آداب و آیین ها و گرایش های مردم یک جامعه را متوجه شویم. مثلاً در مرگ، خواستگاری، عروسی و به خصوص تدفین نمادین بزرگ، نردبانی که روسری سرخ در صفحه ی 108 هست.

موضوع داستان در یک کلمه انتقام است که اژدر از خوابیده خانم می گیرد. از اول اخطار داده. با این تعبیر می توان عامل اصلی قتل ها را اژدر دانست و اژدر مساوی است با اژدرمار. به این ترتیب می توانیم متن را به معنای تئودورفی غریب بدانیم یا فانتزی بخوانیم. مرز میان شگفت و واقع گرا. مرز بین این دو را فانتزی می گویند.

ما 40 شخصیت در این داستان داریم که 16 تای اول، شخصیت جامع هستند و 24 تای دوم، ساده و کاتالیزور هستند. اسم هایی هستند که فضای داستان را پر می کنند.

از فصل سوم ضرباهنگ رمان تند و جذابیتش بیشتر می شود. به نظرم در مجموع رمان بیوه‌کشی در مقایسه با رمان هایی که در این دو سه دهه خوانده ایم، رمانی بسیار متفاوت است که کلیشه روایت های محدود را شکسته و رمانی خوش خوان و نوآور و خواندنی شده است که می توان خواند و لذت برد.

برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
داستان از گم شدن یک دفترچه اطلاعاتی مهم شروع می شود، که به طور اتفاقی به دست مسعود روزنامه نگار می افتد و باعث مرگ وی و یکی دو نفر دیگر می شود. بعضی فصل ها ترتیب زمانی ندارند که جالب است. و پیشنهاد می کنم که حتماً این کتاب را بخوانید
حمید رضایی این را خواند
امیرحسین آل عوض این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
به نظر من جذابیت من پیش از تو رو نداره ولی درکل قشنگ بود
Mahzad Zahedi و شهرکتاب آنلاین این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
این رمان به‌نظرم عالیه و خوندنش رو توصیه می‌کنم.
من اهل رمان نبودم و شاید یکی دو رمان بیشتر نخونده بودم که من رو به رمان ‌خوانی علاقمند نکردن.
اما این کتاب من رو به‌شدت به رمان علاقمند کرد و ازین به‌بعد حتما در مطالعاتم کتاب‌های رمان رو هم اضافه می‌کنم.
حالا ... دیدن ادامه » به‌دور از نوشتن بخش‌هایی از کتاب، اسپویل کردن یا نظرات کم‌ارزش مثل تاریخ شروع خواندن کتاب، نظرم رو درباره‌ی کتاب می‌گم:

* ترجمه بسیار خوبه.
* متن اصلی رو نمی‌دونم اما با توجه به روابط افراد حس می‌کنم یه سانسورهایی داشته که اگر هم داشته، داستان کاملا روان و خوب ترجمه شده.
* کتاب در ۳-۴ فصل اول حوصله سر بره. اما اکیدا توصیه می‌کنم در این بخش‌ها کتاب رو رها نکنید. اصلا نمی‌دونید چی در انتظارتونه.
* تیکه‌های پازل کاملا بی‌ربط و از هم جدای داستان در فصل‌های ابتدایی، انقدر زیبا به‌هم می‌پیوندن که غرق لذت می‌شید.
* فصل‌های انتهایی کتاب محشرن. وقتی قطعات پازل داستان به‌هم میچسبن داستان محشر می‌‌شه.
* یه طنزی تو جملات هست که خنده‌دار نیست! مثل بعضی کارهای مهران مدیری. اما زیباست.
* اطلاعات بسیار زیاد نویسنده به‌دلیل روزنامه‌نگار بودنش از دنیای واقعی و آمیختن اون اتفاقات (و جزئیات) با داستان خیالی خودش، کتاب رو منحصر به فرد کرده. این ترکیب بسیار عالی در اومده. نه از اینور افتاده، نه از اونور. همه‌چیز کاملا به‌اندازه‌اس.

توصیه‌ی خواندن برای شما: ۱۰ از ۱۰
پ.ن: بد نیست کمی اطلاعات عمومی درباره‌ی جغرافی، سیاست و حتی اصطلاحات فیزیک و شیمی داشته باشید. اگر نداشتید مهم نیست، چون کتاب علمی نیست، ولی اگر داشته باشید اتفاقات رو بهتر درک می‌کنید.
Mhrnshhh Gh این را خواند
سپیده شوهانی این را دوست دارد
حدس میزنم چیزی شبیه دختری که رهایش کردی باشه
۱۳ شهريور
خانم معتمد موضوع این دو داستان خیلی با هم فرق داره!
۱۳ شهريور
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
این کتاب بسیار کاربردی بطوریکه هر روز میشه بهش رجوع کرد و ازش یاد گرفت البته به شرطی که ذهنتون رو برای تغییر آماده کنید
مهناز کیا این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
خب ایده این داستان برام جدید بود و اگر کسی این رمان رو دوست داره حتما "خطا ستارگان بخت ما" رو بخونه چون همین تیپه
ناصر یُلمه این را خواند
خواندم کتاب فوق العاده ایست
۱۷ مرداد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
ولی این طبیعت بخت آدم هاست که ناهمخوانی داشته باشد، و شکسپیر بسیار غلط گفت وقتی از زبان کسیوس گفت:" بروتوس عزیز، ستارگان بخت ما نحس نیستند/ ایراد برخاسته از خودمان است."
سحر حسن زاده این را خواند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
این تیک دوست نداشتن رو فقط به خاطر ترجمه خیلی خیلی بد آقای قانع زدم یه همچنین کتابی تو این ژانر واقعا جا برای این همه اشتباه ترجمه ای نداره
بچه به مامانش میگه من مثل چی هستم
میگه مثل اب دهن مرده من !!!
حالا ... دیدن ادامه » همین قسمت کتابی که امیر کبیر چاپ کرده با ترجمه حکیمه مردانی ایمجوریه :
میگه چه شکلی هستم
مامانش میگه شبیه من
این دیگه صفحه های اوله حالا ببینینتا اخر چه وضعیتی داره و جالبه خود انتشارات هم قبول دارن و بعد چند بار ویراستاری هنوز نتونستن برای ترجمه کاری بکنن
وگرنه خود داستان کتاب خیلی عالی و پرکشش و غمگینه
متاسفانه خواننده ها هم بیشتر به جلدهای خوشگل و اسم انتشارات نگاه میکنن تا مترجم ها
متاسفانه ترجمه های ضعیف داره آزاردهنده میشه و برخی از انتشاراتی ها اصلن اهمیتی به موضوع نمیدن! به قول شما توجه میکنن به جلد خوش آب و رنگ
۰۹ مرداد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
با این که خیلی کتاب غم‌انگیزی بود ولی به معنای واقعی کلمه لطیف و جذاب بود واقعا از خوندنش لذت بردم
امیرحسین آل عوض این را خواند
تفاوت عمده این کتاب با کتابای مشابهش اینه که دنیا رو از چشم قهرمان داستان می بینه. تصوری که ما درباره این بیمارا داریم با اون چیزی که در ذهن اونا اتفاق میفته چقدر متفاوته. خیلی چیزا رو می فهمن و دلخور می شن در حالی که ما فکر می کنیم که حواسشون نیست و طبیعتا ... دیدن ادامه » ممکنه کارایی انجام بدیم که دلشون رو بشکنه.
۰۳ مرداد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
دنبال مفهوم گشتن تو این کتاب کار اشتباهیه
نویسندهً این کتاب رو به عنوان یکی از بهترین نویسندگان ادبیات عامه پسند عنوان میکنن، عامه پسند نه به معنای اینکه اقشار مختلف رو راضی کنه بلکه به این معنی که هر کس داستان رو بخونه درکش میکنه.
به نظرم این کتاب نوجوان پسنده و همچنین برای کسانی که دوست دارن با کتاب صرفا وقت بگذرونن بسیار مناسبه یه روایت رو پیش میگیره و داستان وار و بدور از هر گونه پیچیدگی جلو میره و تموم میشه
دو ... دیدن ادامه » تا از تنها جمله هایی که توجه مو جلب کرد
- زندگی واقعی هم همینطوره، کسایی که هیچی نمیدونن برای اونهایی که خیلی میدونن تصمیم گیری میکنن.
- آدمهای ساکت اطلاعات میگیرند و آدم های ابله که دهان باز میکنند خودشان را لو میدهند.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
اگر چه فاقد حافظه هستم ، اما می دانم قصه چیست ...همان دیدارهای غیر رسمی ، مهمان کرن یکدیگر به نوشیدنی ،جذابیت صحبت و نیز اعتماد به یک فرد غریبه،کسی که آدم را قضاوت نمی کند یا موضعی نمی گیرد چون نمی تواند چنین کند !
فرشته حسین پور و علیرضا اعرابی این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
این کتاب رو تازه تموم کردم . بسیار عالی بود. ابتدای کتاب روند کندی دارد و نیازمند صبوری است ولی در نهایت نتیجه بسیار جالب و دور از انتظار دارد. روایتی جالب از دو بیماری روحی ....
فرشته حسین پور این را خواند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
ایت کتاب خیلی جذاب هست
پیشنهاد می کنم بخونید
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
این کتاب عالیه...
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید

▪️سومین مجموعه داستان محسن فرجی با عنوان «جغرافیای اموات» که چندی قبل توسط انتشارات آموت منتشر شده بود، با استقبال مخاطبان تجدید چاپ شد.

▪️مجموعه ... دیدن ادامه » داستان جغرافیای اموات، شامل شش داستان کوتاه است که بعد از گذشت ده سال از آخرین کار محسن فرجی، به تازگی منتشر شده است. دغدغه غالب نویسنده در این مجموعه نشان دادن ابتذال ذاتیِ  زیست و کشمکشهایی درونی و بی پایان با اتفاقاتی خاطره شده است که محو، ولی زنده در جغرافیایشان تا ابد به حیات خود ادامه می دهند. شخصیتهای این داستان ها وقتی با انسانی ترین امیال هم روبرو می شوند، از پیش به بی نتیجه بودنشان آگاه اند؛ حتی اگر با عشق زندگی می کنند، بر این باورند که عشق مسکن موجودیت است و نه درمان وجود...
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
باز یک مغز مرده شور برده ناقص در جسمی سالم
روژیتا احمدی این را خواند
شیدا بخشی و پریسا پسندیده این را دوست دارند
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
مدت ها بود که رمانی به این زیبابی و دلچسبی مطالعه نکرده بودم.
از آقای کیهان بهمنی به خاطر ترجمه عالی و نشر آموت برای چاپ و انتشار این اثر تشکر می کنم.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید

تینا کریگه، یک مأموریت در زندگی دارد؛ فرار از همسر دائم‌الخمر و خشن‌اش. تینا تمام ساعات روز کار می‌کند تا پس‌انداز کرده و بتواند همسرش را ترک کند. او تعطیلات آخر هفته را هم در فروشگاه خیریه‌ای سپری می‌کند. روزی هنگام جستجوی جیبِ کُت دست‌دوم اهدایی به خیریه، نامه‌ی باز نشده‌‌ای می‌یابد. تینا نمی‌تواند بر کنجکاوی خود غلبه کند. او نامه را باز می‌کند و آن را می‌خواند؛ نامه‌ای که زندگی‌اش را کاملا تغییر می‌دهد.
بیلی استرلینگ، می‌داند احمقانه رفتار کرده‌، اما می‌خواهد همه چیز را جبران کند. نامه‌ای می‌نویسد که امیدوار است آینده‌اش را تغییر دهد، نامه‌ای که همه چیز را تغییر می‌دهد اما به طریقی که بیلی حتی فکرش را هم نمی‌کند.
«نامه» ... دیدن ادامه » داستان زندگی دو زن را بازگو می‌کند که در دهه‌های مختلفی به دنیا آمده‌اند ولی سرنوشت، آن دو را به هم پیوند می‌دهد، و نشان می‌دهد که چگونه تباهی و نابودی یکی از آن‌ها به رهایی دیگری می‌انجامد. «کاترین هیوز» در سال ۱۹۶۴ در آتری نِم، چِشر، حدود چند مایلی جنوب منچستر به دنیا آمد و اولین کتاب خود «نامه» را در سال ۲۰۱۵ منتشر کرد که در همان سال پرفروش‌ترین کتاب Ebook و نامزد جایزه بهترین رمان بر اساس تاریخ شد.
«سودابه قیصری» متولد ۱۳۴۰ در آبادان و فارغ‌التحصیل زبان انگلیسی از دانشگاه شهید چمرانپ اهواز است. او که تا سال ۱۳۸۳ دبیر زبان انگلیسی بوده، کار مطبوعاتی خود را نیز از سال ۷۴ آغاز کرده است.
پیش از این از «سودابه قیصری» ترجمه رمان «دختر گل لاله» نوشته‌ی «مارگارت دیکنسون» نیز در نشر آموت منتشر شد‌ه است.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید

پنج نفر بودند: یک سرهنگ ستاد، یک سرگرد فراری، یک سروان اخراجی و دو نفر شخصی. دور یک میز گرد قدیمی با چند صندلی لهستانی و یک چراغ سقفی حبابدار که نور اندکی به اتاق می‌پاشید. پرده‌ها را کشیده بودند. نمی‌دانستند که بیرون برفِ ریزی شروع به باریدن کرده‌. زمستان سختی بود. دایم برف می‌بارید. همه جا یخ زده بود، حتی شاخه‌های درختان یخ زده بودند و از آنها قندیل‌های بلورین آویزان بود. هرشب چند پرنده یخ می‌زدند و زیر شاخه‌ها می‌افتادند اما کسی به آنها نگاه نمی‌کرد
#رضا_جولایی این بار در رمان جدیدش #یک_پرونده_کهنه سراغ ِ دوره ی پهلوی رفته. داستان برمی گردد به ترور ِ #محمد_مسعود ، #روزنامه_نگار ، مدیرمسوول روزنامه ی #مرد_امروز و #رمان_نویس.
از ... دیدن ادامه » رضا جولایی، برنده جایزه ادبی کرمانشاه (برای مجموعه داستان برکه‌های باد)، برنده لوح زرین و گواهی افتخار بهترین مجموعه داستان بعد از انقلاب (برای کتاب: جامه به خوناب)، برنده تندیس زرین جایزه ادبی یلدا (برای کتاب: باران‌های سبز) و برنده جایزه جشنواره‌ی ادبی اصفهان – برنده جایزه تقدیری مهرگان و نامزد جایزه منتقدان مطبوعات (برای رمان: سیماب و کیمیای جان) این آثار منتشر شده است: حکایت سلسله پشت کمانان (رمان) – تالار طربخانه (مجموعه داستان) – شب ظلمانی یلدا (رمان) – حدیث دردکشان (داستان بلند) – سوءقصد به ذات همایونی (رمان) – جاودانگان (داستان بلند) و نسترن‌های صورتی (مجموعه داستان).
امیرحسین آل عوض این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید

داستانی رازآلود از گذشته‌هایی دور با شخصیت‌هایی هنجارشکن و ترقی‌خواه در جامعه‌ای سنت‌گرا؛
لوتی از آوارگان جنگ جهانی دوم است و در کودکی به خانواده‌ی دکتر هولدن سپرده می‌شود و در کنار سیلیا، دختر خانواده هولدن که هم‌سن اوست، رشد می‌کند و سال‌های نوجوانی را پشت سر می‌گذارد. زندگی در شهر کوچک و بی‌جنب و جوش «مِرِم» عذاب‌آور است و ساکنان کهنه‌پرستش در مقابل هرگونه تغییر و تحولی از خود مقاومت نشان می‌دهند. این دو دختر جوان مشتاق هستند تا دور از خانواده و به هر نحو ممکن درِ دنیای جدیدی را به روی خود بگشایند. بدین ترتیب وقتی گروهی سنت‌شکن از لندن می‌آید و در عمارت آرکیدیا ساکن می‌شود، با دو شیوه‌ی جدید از زندگی آشنا می‌شوند. عشقی که پس از آن در قلب لوتی جوانه می‌زند، عواقبی در پی دارد و زندگی افرادی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اینک بعد از گذشت پنج دهه، عمارت در دست بازسازی است و با برملا شدن اسراری که سال‌ها در آن مدفون بود، این سؤال مطرح می‌شود: آیا هرگز می‌شود از گذشته‌ی خود گریخت؟
جوجو ... دیدن ادامه » مویز در رمان «میوه خارجی» با محوریت شخصیت زن‌ها و روایت دو داستان موازی در حال و گذشته، بار دیگر داستان پرکششی را به خواننده عرضه می‌دارد.
جوجو مویز پس از نوشتن این رمان در سال ۲۰۰۴ موفق به کسب رمان عاشقانه سال شده است.
مریم مفتاحی، متولد ۱۳۴۳ ساری و فارغ‌التحصیل رشته مترجمی زبان انگلیسی و زبان‌شناسی از دانشگاه علامه طباطبایی است. از این مترجم تا کنون ترجمه رمان‌های «من پیش از تو»، «پس از تو»، «یک بعلاوه یک» نوشته‌ی «جوجو مویز» و رمان «همسر خاموش» نوشته‌ی «ای.اس.ای هریسون» در نشر آموت منتشر شده است.
Mahtab Mirhoseini این را دوست دارد
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید

دشت بی‌مأمن است، و همین ساده‌اش می‌کند. بی‌غل و غش است، و همین زخم پذیرش می‌کند. آبای، شخصیت اصلی رمان، نماد نسلی است که در دوره‌ی تزاری- قاجاری و رضا شاهی جنگیده است، رنج کشیده است، و افق در نگاهش چون شعله لرزان است.
بروز سنت‌های #ترکمن و تقابل‌شان با «آبای» که می‌خواهد با عشق به «آنا بخت» لحظه‌های رویایی صحرا را زندگی کند و درآمیختن این زیستن با صدای دو تار و طنین سُم‌ضربه‌های اسبان تیزرو ست که «یورت» را شکل می‌دهد.
«یورت» ... دیدن ادامه » نخستین رمان واقع‌گرایانه از زندگی مردم ترکمن صحراست و قلمرویی از هستیِ مردان، زنان و دخترانِ ترکمن. خواننده با زندگیِ اندیشه، زندگیِ موقعیت، و زندگیِ رهایی برآمده از تجربه و رویاهای صحرا روبرو می‌شود. جاذبه‌ی رمان یورت از عشق است، و زندگی اجتماعی و تاریخی ترکمن صحرا را از دوره #محمدعلی_شاه مخلوع تا تخت قاپوی رضاشاهی بازآفرینی می‌کند.
نویسنده‌ی این رمان می‌گوید: جهان زندگی و آنچه که زندگی را توام با زیبایی و عشق و جاذبه می‌کند، یورت را شکل می‌دهد. این اثر رمانی است که شخصیتهای اصلی آن صحرا و مردان و زنان و دختران دشت هستند که می‌خواهند فهمیده شوند و داستان هم با هستی آن‌ها سر و کار دارد و هستی هم میدان‌ امکانات انسان است. من خواسته‌ام که در یورت شکلی از هستیِ این زندگی کشف و شناخته شود که دچار تنزل از ارزش‌ها شده و نشان دهم چطور آن همه تاخت و تاز و مرگ و میر زندگی مردم یک خطه را دگرگون کرده است.
«سید حسن میرکاظمی» متولد ۱۳۲۱ #گرگان است. از این نویسنده تا کنون بیش از ۳۰ کتاب در حوزه‌های ادبیات داستانی و عوام، شامل افسانه‌ها به چاپ رسیده است. نخستین کتابش جایزه اول وزارت آموزش و پرورش را از آن خود کرد.
«یورت» در سال ۱۳۷۲ بهترین رمان سال و برنده جایزه مجله #گردون شد. اثر دیگر نویسنده داستان «آلامان» به زبان آلمانی ترجمه شده است.
برای همراهی در دیوار لطفا درآغاز    وارد شوید
صفحه 1 از 8