بازگشت ریگ روان در صدر فهرست رمان‌های پرفروش

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) رمان «ریگ روان»، اثری از «استیو تولتز» در صدر جدول پرفروش‌های هفته دوم قرار گرفت این رمان روایت جذابی‌ست از دو دوست صمیمی، که یکی رمان‌نویس و دیگری کارآفرین شکست خورده­ای هستند که دست به هر کاری می‌زنند، در آن شکست می‌خورند و از دیدگاه خودشان از بدشانس‌ترین افراد روی زمین هستند.

«استیو تولتز» نویسنده استرالیایی ابتدا با اولین کتابش، «جزء ازکل» شروع موفقی داشت. در سال 2008 نام وی در میان نامزدهای جایزه کتاب اولی‌های گاردین عنوان شد. اولین کتاب او به لیست نهایی نامزدهای جایزه بوکر در سال ۲۰۰۸ راه یافت و با استقبال عمومی زیادی در سراسر جهان روبه‌رو شد و این موضوع سبب شد که همگان استیو تولتز را نویسنده‌ی جوان با استعدادی بدانند که از این پس باید در انتظار چاپ کتاب‌های بعدی‌اش بنشینند.
«ریگ روان» که در سال ۲۰۱۵ منتشر شده است همانند جزء از کل، بهره گرفته از زمینه‌های فلسفه‌ای در دل داستان‌های اجتماعی است. مترجم این کتاب پیمان خاکسار و نشر چشمه آن را منتشر کرده است. 

اثر پرفروش دیگری که در هفته دوم تیرماه فروش خوبی را تجربه کرده است «درک یک پایان» نوشته جولین بارنز که توسط حسن کامشاد ترجمه شده و انتشارات فرهنگ نشر نو آن را به بازار عرضه کرده است. این اثر که در سال 2011 منتشر شد و جایزه «من بوکر» را نصیب خود کرد ماجرای تونی وبستر را روایت می­کند که جوانی‌اش را درون خود نگه داشته و به سالمندی رسیده است. مهم‌ترین واقعه عمرش دوستی با فردیست که چهل سال بعد وصیت کرده است تا دفتر خاطراتش را به وی واگذار شود.  این دفتر خاطرات وبستر را برمی‌انگیزد تا زندگی خود را بازخوانی کند.

«دختری که رهایش کردی» نوشته جوجو مویز اثر پرفروش دیگری است که در فهرست این هفته قرار دارد این اثر با ترجمه کتایون اسماعیلی از سوی نشر میلکان منتشر شده است و درباره داستان زندگی دو زن است که یکی از آنها به نام سوفی در زمان اشغال فرانسه و در نبود شوهرش، مجبور است از خانواده‌اش در مقابل نازی‌ها محافظت کند.

«مردی به نام اوه» نوشته فردریک بکمن با ترجمه‌ی فرناز تیمورازف از نشرنون، «من پیش از تو» اثر دیگری از جوجو مویز با ترجمه‌ی مریم مفتاحی از انتشارات آموت، «ملت عشق» نوشته‌ الیف شافاک با ترجمه‌ ارسلان فصیحی از انتشارات ققنوس، «ترلان» نوشته فریبا وفی که هفته گذشته نیز فروش خوبی داشت و انتشارات مرکز آن­را منتشر کرده است، «شازده کوچولو» نوشته‌ی آنتوان دوسنت اگزوپری با ترجمه احمد شاملو از سوی انتشارات نگاه، «رفتیم بیرون سیگار بکشیم، هفده سال طول کشید» نوشته‌ی جمعی از نویسندگان معاصر روس با ترجمه‌ی آبتین گلکار از سوی نشر چشمه و «بیست زخم‌کاری» نوشته‌ محمود حسینی‌زاد از سوی نشر چشمه عناوین کتاب‌های پرفروشی است که هفته دوم تابستان، فروش خوبی داشته‌اند و در جدول پرفروش‌های هفته قرارگرفته‌اند.

این گزارش، براساس آمار فروشکتاب­فروشی‌پنجره، کتاب­فروشی‌ چشمه کورش، شهرکتاب‌ مرکزی، کتاب­فروشی‌افق، کتاب­فروشی‌ثالث، کتاب­فروشی‌ترنج و همچنین کتاب­فروشی فرازمندرشت و کتابکده فرهنگ زنجان تنظیم شده است. 

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :